BAL’da ‘çarşı’ karıştı | Güney Gazetesi Mersin

BAL’da ‘çarşı’ karıştı

Homurlu coştu, Erdemli ateş hattında, Anamur rahat

BAL’da ‘çarşı’ karıştı


HASAN KÜÇÜK

 

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 7. grupta mücadele eden Mersin’in takımlarından Anamur Belediyespor haftayı mağlubiyetle kapatmasına rağmen il sıralamasında liderliği kaptırmadı. Sarayönü Belediyespor’u 3-2 yenerek ilk kez il sıralamasında ikinci sıraya yükselen Homurluspor’da büyük sevinç yaşanırken il sıralamasında 3. sıraya gerileyen Erdemli Belediyespor’da endişe hâkim.

BAL 7. Grup 22. Hafta karşılaşmasında Anamur Belediyespor evinde Adana ekibi Sarıçam Kürkçülerspor’u ağırladı. Anamur Atatürk Stadı’nda oynanan karşılaşmayı 0-1 kazanan Kürkçülerspor oldu. 37 puanda kalan Anamur Belediyespor grubunda 5. Sıradaki il sıralamasında ise 2. sıradaki yerini korudu.

Homurlu 1954 Spor ise Seyfi Ali Türkoğlu Stadı’nda ağırladığı Konya ekibi Sarayönü Belediyespor’u Emrah Bali’nin 2 golü ve Osman Göçmüş’ün tek golü ile 3-1 mağlup etti. Puanını 28&e çıkaran Homurlu bu sezon ilk defa il sıralamasında 2. sıraya yükseldi. Erdemli Belediyespor ise Ömer Halisdemir Üniversitesi Stadında konuk olduğu Niğde Belediyespor’a 2-0 mağlup oldu. 26 puanda kalan Erdemli Belediyespor il sıralamasında 3. sıraya düştü. BAL’da il sıralamasını birinci tamamlayan takım önümüzdeki sezon yine aynı ligde mücadele edecek. İkinci takım ise aynı ligde mücadelesini sürdürebilmesi için Süper Amatör Lig’i ikinci tamamlayan takım ile oynayacağı play-out maçını kazanması gerekiyor. Bu maçın galibi BAL’da mücadele edecek. İl sıralamasında 3. Olan takım ise küme düşecek.