“Büyükşehirde israf belediyeciliği var, bunu bitireceğiz” | Güney Gazetesi Mersin

“Büyükşehirde israf belediyeciliği var, bunu bitireceğiz”

MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, emekliye yapacaklarını yardımın kaynağının sorulduğunu belirterek, “Şuan Mersin Büyükşehir Belediyesinde israf belediyeciliği var. Kamuda yaratılan zararı bitireceğiz ve sosyal yardımları iki katına çıkaracağız. 20 sene önce Meray tabelaları vardı. Şimdi ise ‘metro yapacağız’ afişleri var. Biz Cumhur İttifakının gücü ile Mersin’e yapacağımız büyük projeler ile kentimizi kalkındıracağız" dedi. 

“Büyükşehirde israf belediyeciliği var, bunu bitireceğiz”


Erdemli ilçesinde binlerce kişinin katıldığı iftar programında konuşan Serdar Soydan, israfı önleyip, hizmete dönüştüreceklerinin altını çizerek, “Çıkıp kafanıza göre logoyu değiştirdiniz. Maliyetini sorduğumuzda ise ‘2 tantuni, 1 ayrana yaptırdık’ dediniz. Meclis kararı bile almadan, tuhaf bir simge yaptınız. Bununla da yetinmeyip 13 ilçenin tamamında tüm mazgal ve kanalizasyon kapaklarını dahi sırf bu logo için değiştirdiniz. Hangi firmaya, kaç paraya değiştirdiniz? Mersin’in tamamını yine sırf bu logo için değiştirdiler. İsrafa bakar mısınız? Biz göreve gelir gelmez israf kalemlerini bir bir sonlandıracağız. Sizlerin parası ile yapılan bu israfı önleyip, oluşan kaynağı da 13 ilçemize sunacağız” İfadelerini kullandı.

 

“20 SENE ÖNCE MERAY TABELALARI VARDI; BUGÜN İSE ‘METRO YAPACAĞIZ’ AFİŞLERİ VAR.”

 

Mersin halkının artık hizmet istediğini, diğer büyükşehirlerle de kıyasladığında memnun olmadığını dile getirerek, “20 sene önce Meray tabelaları vardı. Bugün reklam panolarında ise ‘metro yapacağız’ afişleri var. Biz Cumhur İttifakının gücü ile Mersin’e yapacağımız büyük projeler ile kentimizi kalkındıracağız. Mevcut belediye başkanının 5 yıl önce vaat ettiği şeylerin yer aldığı kitapçığın sadece yüzde 20’si hayata geçmiş, ki onlarda bir belediyenin yapacağı şeyler. Ağırlıklı olarak sosyal yardımlar. Biz göreve geldiğimizde de sosyal yardımları iki katına çıkaracağız. Devlette devamlılık esastır. Mevcut hizmetler aynen devam edecek” dedi.  (Haber Merkezi)