“Mutfaklara aş, yaşlılara  yoldaş olacağız” | Güney Gazetesi Mersin

“Mutfaklara aş, yaşlılara  yoldaş olacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi Mezitli Belediye Başkan Adayı Ahmet Serkan Tuncer, hizmetleri Mezitli’nin çok kültürlü yapısını esas alarak sürdüreceklerini belirterek, “Vatandaşlarımızın mutfaklarına aş, öğrencisine, engellisine ve yaşlısına yoldaş olacak sosyal belediyecilik anlayışı ile gülümseyen Mezitli’yi oluşturacağız” dedi.

“Mutfaklara aş, yaşlılara  yoldaş olacağız”


Cumhuriyet Halk Partisi Mezitli Belediye Başkan Adayı Ahmet Serkan Tuncer, İlçe Başkanı Ulaş Yılmaz ile birlikte Mezitli Belediyesi ‘Kültürhane Kitap Kafe’yi ziyaret etti.

1 Nisan’dan sonra Mezitli’de erişilebilir kültürel alanlar yaratacaklarını ifade eden Tuncer, “1 Nisan’dan sonra Mezitli’de kamusal alan yaratmak ve Mezitli’nin kültür gündemini arttırmak için çalışmalar yapacak, el birliğiyle kentimizde erişilebilir kültürel alanlar yaratacağız” dedi.

Kültür-sanat faaliyetlerinde çeşitlilik sağlayacaklarını anlatan Tuncer, şöyle devam etti: “İlçemizin 230 bini aşan nüfusu, 50 bine yakın öğrenci sayısı dikkate alındığında 365 gün 24 saat kullanıma açık olacak yeni nesil kütüphane ve okuma salonuna ihtiyaç duyulmaktadır. Kentin sosyal ve kültürel gereksinimlerini tespit ederek ilçemize içeriği zengin sanatsal sergileri, etkinlikleri, kursları ve atölyeleri barındıracak ‘Mezitli Sanat Akademisini’ kazandıracağız. Halkımızın dar gelirli ve yoksul kesiminin, her geçen gün ağırlaşan yaşam koşullarını iyileştirmek, mutfaklarına aş, öğrencisine, engellisine ve yaşlısına yoldaş olacak sosyal belediyecilik anlayışı ile ‘Gülümseyen Mezitli’yi oluşturacağız.” (Haber Merkezi)