Üreticinin yolu yenileniyor | Güney Gazetesi Mersin

Üreticinin yolu yenileniyor

Mersin Büyükşehir ekipleri, özellikle seracılık yaparak geçimlerini sağlayan Akdeniz İlçesi’ne bağlı Adanalıoğlu Mahallesi’nde vatandaşların merkeze inmek için kullandığı yolda 3 bin 600 metrelik sıcak asfalt serim çalışmaları gerçekleştirdi.

Üreticinin yolu yenileniyor


Yetki ve sorumluluk alanlarında bulunan mahalleleri ilçe merkezine bağlayan yollar, meydan, cadde, bulvar ve ana yolların yapılması gibi çalışmaları yürüten Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, kent genelinde çalışmalarını eş zamanlı sürdürmeye devam ediyor.

Zemin etüdü yaparak bozuk yolları düzeltip iyileştiren, sıcak asfalt serim çalışması gerçekleştiren ve ulaşım kalitesini yükselten Büyükşehir ekipleri, bu kapsamda Akdeniz İlçesi’ne bağlı Adanalıoğlu Mahallesi’nde yol çalışmalarını tamamladı. Ekipler, Adanalıoğlu Mezarlığı’ndan- D-400 karayolu arasında bulunan Süleyman Demirel Caddesi’nde 3 bin 600 metrelik sıcak asfalt serim çalışması gerçekleştirdi. Ekipler, özellikle bölge halkı için önem taşıyan, geçim kaynağı seracılık olan ve Toptancı Sebze ve Meyve Hali’ne ürünlerini götürürken üreticilerin zorlandığı yolu yeni bir görünüme ve konfora kavuşturdu.  Yenilenen yol sayesinde hem ürünlerini daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde Toptancı Sebze ve Meyve Hali’ne ulaştıran üreticiler, hem de konforlu bir yolda ulaşım sağlayan vatandaşlar aldıkları hizmetten oldukça memnun kaldılar.

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’nda Yol Asfalt Şefi Mehmet Onur Güner, Adanalıoğlu Mahallesi’nde Mezarlık ile D-400 karayolu arasında 3 bin 600 metrelik sıcak asfalt serim çalışmasını tamamlayıp vatandaşın hizmetine sunduklarını belirtti. Adanalıoğlu Mahallesi’nde vatandaşların temel geçim kaynaklarının çiftçilik ve tarım olduğunu söyleyen Güner, vatandaşların talebi üzerine çok hızlı bir programla yol çalışmalarını tamamladıklarını kaydetti. Güner, “Asfalt sermeden önce zemindeki bozuk yerlerin iyileştirmesi yapıldı. Daha sonrasında sağlı- sollu genişletebildiğimiz kadar yolu genişlettik. Burada çok fazla açık kanal da var. Bu kanallarda biriken dallar ve molozlar gibi kirlilikleri temizledik. Şu an çok daha sağlıklı ve uzun yıllar kullanılabilecek bir yol oldu” dedi.

Güner, “Geçtiğimiz senelerde bu yolun devamı olan Adanalıoğlu’nun sahil kısmına Akdeniz Caddesi’nde 3 kilometrelik bir yolu da yenilemiştik. Kazanlı ile bağlantı yolu olan Şıh İbrahim Hekim Caddesi’ni de yenilemiştik. Ekip olarak, Kazanlı, Karacailyas, Adanalıoğlu bu bölgelerden hiç ayrılmadık. Tarımla uğraşan, insanların ürünlerini hale daha sağlıklı ulaştırmasını sağlayan yolları vatandaşların hizmetine sunduk” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)