Psikoloji Günleri dolu dolu geçti | Güney Gazetesi Mersin

Psikoloji Günleri dolu dolu geçti

Toros Üniversitesi Psikoloji Topluluğu tarafından düzenlenen ve bu yıl, ’kent tasarımı ve zihinsel sağlık’ temasının işlendiği ’Psikoloji Günleri’, Bahçelievler Kampüsünde gerçekleştirildi.

Psikoloji Günleri dolu dolu geçti


Uzman konuşmacıların ilgi çekici sunumları ve panellerin yanı sıra düzenlenen atölyeler, katılımcılara kent tasarımının zihinsel sağlık üzerindeki etkilerini anlama ve değerlendirme fırsatı verdi. Etkinlikte 'Çocuk hakları sözleşmesi ve adli yaklaşım' konusunda Prof. Dr. Halis Dokgöz, “Çocuk dostu kentler ve çocuk hakları' konusunda Av. Burcu Düzen, 'Anne ruh sağlığı' konusunda Doç. Dr. Burcu Avcıbay Vurgeç, 'Kentleşmenin kadın ruh sağlığına etkisi' konusunda Öğr. Gör. Seval Cüceler, “Kent tasarımında neden agroekoloji' konusunda Dr. Öğr. Üyesi Selda Dalak, Melike Selin Durmaz Ekenler ve Yasmina Lokmanoğlu, 'Sürdürülebilir beslenme ve zihinsel sağlık' konusunda Arş. Gör. Uzm. Dyt. Ayşe Gökalp Alp, 'Kent ve çocuk' konusunda Dr. Öğr. Üyesi Emine Merve Kalınlı sunumlar gerçekleştirildi.

Program kapanışında 'Mersin’de sanat ve edebiyat' konusunda İçel Sanat Kulübü temsilcisi Baha Akıner, Mersin Sanat ve Edebiyat Dergisi temsilcisi Orhan Özdemir, Sözyüzü Dergisi temsilcisi Erdal Dalgıç ve Mersin Edebiyat Gönüllüleri temsilcisi Mithat Delioğlu katılımcılara hitap etti. (İHA)