En düşük işçi ücreti 26 bin 612 TL oldu | Güney Gazetesi Mersin

En düşük işçi ücreti 26 bin 612 TL oldu

Yenişehir Belediyesi ve DİSK Genel-İş Sendikası Mersin Şubesi arasında Toplu İş Sözleşmesi Ek Protokolü imzalandı. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, yapılan protokol kapsamında yüzde 61’lik zam oranıyla en düşük işçi ücretinin 26 bin 612 TL’ye yükseltildiğini duyurdu. Yenişehir Belediyesi çalışanlarıyla bir araya gelen Başkan Özyiğit, “Bizim için emek kutsal, alın teri kutsal. Tüm işçi kardeşlerimize ve ailelerine hayırlı olsun” dedi.

En düşük işçi ücreti 26 bin 612 TL oldu


Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Yenişehir Belediyesi ve yetkili sendika DİSK Genel-İş Sendikası Mersin Şubesi arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi Ek Protokol İmza Töreni’nde belediye personelleriyle bir araya geldi.

Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezine yapılan imza törenine Başkan Özyiğit’in yanı sıra DİSK Genel-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, Yenişehir Belediyesi Personel Limited Şirketi Müdürü Selahaddin Onur Okuyucu, sendika yöneticileri, STK temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve personeller katıldı.

 

“YAPTIĞIMIZ İŞTEN DE GURUR DUYMALIYIZ VE GURUR DUYULACAK İŞLER YAPMALIYIZ”

 

“Yenişehir bizim yuvamız. Gözümüz gibi bakmak zorundayız.” diyen Başkan Abdullah Özyiğit, Yenişehir Belediyesi çalışanlarının emeği her sokakta hissedildiğini söyledi.

Başkan Özyiğit, “Yaptığımız işten de gurur duymalıyız ve gurur duyulacak işler yapmalıyız.  Misafirinizle veya ailenizle bir parkta oturduğunuzda, bu parkı ben temizledim, benim belediyem, benim arkadaşlarım temizliyor diyebilmelisiniz.  Bu kentin sokaklarında yürüdüğünüzde, temizliğinden gurur duymalısınız. Yollarından gurur duymalısınız, yeşilliğinden gurur duymalısınız.  Bugüne kadar gösterdiğiniz fedakârlık ve özveri, Yenişehir'in her köşesinde hissediliyor. Ancak daha iyisini yapabileceğimize olan inancımızı asla kaybetmemeliyiz.” şeklinde konuştu.

 

“EN DÜŞÜK İŞÇİ ÜCRETİ 26 BİN 612 TL OLDU”

 

Yenişehir Belediyesinde en düşük işçi ücretini aylık 26 bin 612 TL’ye yükselttiklerini duyuran Başkan Özyiğit, “Bizim için emek kutsal, alın teri kutsal. Yüzde 61’lik bir zam oranıyla Yenişehir Belediyesinde aylık en düşük işçi ücreti 26 bin 612 TL oldu. Hayırlı olsun.  Şubat ayı maaşlarınızı alırken, Ek Protokolümüz kapsamında yaptığımız iyileştirmeden kaynaklı Ocak ayından kalan farkları da almış olacaksınız. Tüm işçi kardeşlerimize ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

 “TÜM BELEDİYELER İÇİNDE EN YÜKSEK SÖZLEŞMEYİ YENİŞEHİR’DE YAPTIK”

 

DİSK Genel-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, yaptığı konuşmada Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e teşekkür etti.

Yenişehir Belediyesi ile yaptıkları toplu iş sözleşmesinin süresinin Haziran ayında tamamlandığını ancak Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in o süreyi beklemeden ek protokol yaptığını ifade eden Göksoy, Yenişehir Belediyesinin Mersin’de en yüksek ücreti veren belediye olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve DİSK Genel-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, Toplu İş Sözleşmesinin Ek Protokolünü imzaladı. (Haber Merkezi)