Yanan sahalar ağaçlandırılıyor | Güney Gazetesi Mersin

Yanan sahalar ağaçlandırılıyor

Mersin Orman Bölge Müdürü Mustafa Yalçın, 2021 ve 2022 yıllarında Silifke’de çıkan orman yangınında zarar gören sahalardaki yeşillendirme çalışmalarını inceledi.  

Yanan sahalar ağaçlandırılıyor


Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, Silifke Yeşilovacık’ta yanan sahaları tekrar yeşertmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Toprak işleme ve fidan dikim işlemlerini tamamlayan ekipler, ağaçlandırma çalışmalarında yörede yaşayan halkla beraber kızılçamın yanı sıra gelir getirici ve yangına dayanıklı keçi boynuzu, badem, fıstıkçamı, servi, zakkum gibi türlerin dikimlerini gerçekleştirdi.

Yanan sahalarda yürütülen yeşillendirme çalışmalarının başarı durumunu inceleyen Yalçın, çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti. Yalçın, incelemenin ardından bir arazöz, bir su tankı, bir ekskavatör ve bir mini ekskavatörün Çamlıyayla, Tarsus ve Silifke’ye hayırlı olmasını dileyerek, araçların teslimini gerçekleştirdi.

Yalçın’a, Bölge Müdür Yardımcıları Mehmet Fulin, Yaşar Yaman Sağlam ve Ali Kişi ile Makine ve İkmal Şube Müdürü Kazım Karadeniz, Anamur Orman İşletme Müdürü İsmail Gübeş, Bozyazı Orman İşletme Müdürü Fahri Uzlar, Çamlıyayla Orman İşletme Müdürü Ali Durmaz, Erdemli Orman İşletme Müdürü Murat Körlü, Gülnar Orman İşletme Müdürü Serdar Karaca, Mut Orman İşletme Müdürü Utku Danış, Silifke Orman İşletme Müdürü Harun Boz, Tarsus Orman İşletme Müdürü Muhammet Köse ve işletme şefleri eşlik etti. (İHA)