Öğretmen öğrencilerinin önünde yumruklandı | Güney Gazetesi Mersin

Öğretmen öğrencilerinin önünde yumruklandı

Mersin’deki eğitim sendikaları, öğretmen Süleyman Yılmaz’a görev yaptığı okulun bahçesinde bir veli tarafından darp edilmesini protesto etti.

Öğretmen öğrencilerinin önünde yumruklandı


ABİDİN YAĞMUR

Mersin’in Toroslar ilçesindeki Muhsin Yanpar İlkokulunda görev yapan öğretmen Süleyman Yılmaz, 16 şubat günü bayrak töreni için bahçede öğrencileriyle ilgilenirken bir velinin saldırısına uğradı. Onlarca öğrencinin gözü önünde saldırıya uğrayan öğretmenin burnu kırıldı, saldırgan da olay yerinden kaçtı.

Eğitim-Sen, Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Bir-Sen, Eğitim-İş ve Eğitim Dayanışma Sendikasında örgütlü öğretmenler, Muhsin Yanpar İlkokulu önünde bir araya gelerek saldırıyı kınadı.

Saldırıya uğrayan öğretmen Süleyman Yılmaz'ın da katıldığı eylemde sendikalar adına hazırlanan ortak açıklamayı Eğitim-Sen Mersin Şube Başkanı Mahmut Sümbül okudu.

 

“BU SALDIRI EĞİTİM CAMİASINA YAPILDI”

 

Süleyman Yılmaz’a yönelen fiziki şiddetin okul bahçesinde bulunan onlarca öğrencinin gözleri önünde gerçekleştiğine dikkat çeken Sümbül, saldırının öğrencilerde büyük bir endişe ve korkuya neden olduğunu vurguladı.

Sümbül, “Okullarımızda her türlü şiddeti reddediyor, Süleyman Yılmaz öğretmenimize yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Aslında bu saldırı bir öğretmene, bir eğitimciye yönelmiş gibi görünse de kamusal bir kurum olan Muhsin Yanpar İlkokuluna, okuldan da öte tüm eğitim camiasına yöneliktir. Öğretmenimiz bu saldırıyı yaralanmayla atlatmıştır ki daha üzücü bir sonuçla karşılaşılabilecek durumla da karşılaşabilirdik. Tüm eğitim camiamıza geçmiş olsun diliyoruz. Bu tür saldırıların son olmasını da temenni ediyoruz. Bu veli saldırısı haklı olarak okullarımızdaki güvenlik sorununu da gözler önüne sermektedir. İş yerlerimizde bu ve benzeri üzücü bir olayla karşılaşmamak için gerekli önlemlerin alınmasını istiyoruz” dedi.

 

“MESLEKİ DAYANIŞMA GÖSTERİLDİ”

 

Saldırı sonrası okul bileşenlerinin, öğretmenlerin, okul Müdürü Halil Küçükusta ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Tülücü’nün şiddet mağduru öğretmenin anında olduğunu ifade eden Sümbül, öğretmenlerin ve idarecilerin mesleki dayanışmanın güzel bir örneğini verdiklerini vurguladı.

Sümbül, “Öğretmenimiz Süleyman Yılmaz’a yapılan saldırı hepimize yapılmıştır şiarıyla birlikte hareket eden, mesleki dayanışma gösteren, güvenli okul,  güvenli iş yeri talebini dile getiren tüm bileşenlere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu ve benzeri olayların son bulması dileğimizi yineliyoruz” dedi.