“Her yere adaletli hizmet götürdük” | Güney Gazetesi Mersin

“Her yere adaletli hizmet götürdük”

Parti ayrımı yapmadan herkese hizmet yaptıklarını söyleyen CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer  “‘Cumhur İttifakına karşı mı mücadele edeceksin, sen neyin ittifakısın?’ diyorlar. ‘Hangi parti olursa olsun ayrım yapmadan hizmet yaptık’ diyorum. Benim ittifakım hizmet ittifakı. Hizmetimden memnun olanlar ittifak yapacak, başkanlarını seçecek” dedi.

“Her yere adaletli hizmet götürdük”


Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin’de tarımın önünü açmaya ve üretici girdi maliyetleri altında ezdirmemek için destek hamlelerine devam ediyor. Her geçen gün artan girdi maliyetleri karşısında sıkıntı yaşayan üreticiler, yaşadıkları sıkıntıları Büyükşehir’le bir bir aşıyor, doğduğu yerde doymaya devam ediyor. Bu kapsamda tarımsal destekleri sürdüren Büyükşehir, bu kez de Akdeniz ilçesindeki üreticilerin yüzlerini güldürdü. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de ‘Akdeniz ilçesi Tarımsal Destekler Töreni’ne katılarak üreticilerle bir araya geldi. 

 

Tören kapsamında Akdeniz ilçesinde yaşayan 119 üreticiye 3 bin 694 adet zeytin fidanı, 15 üreticiye 393 adet Trabzon Hurması, 1 adet üzüm sıkma ve 6 adet hamur yoğurma makinesi, 2 bin 500 üreticiye de 25 bin litre sıvı organik gübre desteği sağlandı.

 

 

“MERSİN BÜYÜKŞEHİR, AYRIM GAYRIM YAPMADAN GEREKLİ HİZMETLERİ YAPTI”

 

 

5 yıldır Mersin’de ve Kazanlı Mahallesi özelinde yaptıkları fide, fidan desteklerinin rakamsal verilerini paylaşan Seçer, “Nerede, ne ihtiyaç varsa Mersin Büyükşehir destekler yapıyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi 2.5 milyon insana ayrım yapmadan; ‘Sen necisin, nereden geldin, etnik yapın, inanç grubun, mezhebin ne’ demeden gerekli hizmetleri yaptı, yapmaya devam edecek” diye konuştu.

 

 

“BİZ HİZMET İÇİN GELDİK. NE SÖZ VERDİYSEK ONU YAPTIK”

 

 

Mersin Büyükşehir olarak gerçekleştirdikleri destekleri, birlik, kooperatif veya muhtarlıklar ile bir proje veya iş birliği halinde verdiklerini aktaran Seçer, hiç kimseye karşı ayrıcalık gösterilmediğinin altını çizdi.

Anamur’dan Tarsus’a kadar yapılan tüm hizmetlerin aynı kalitede olduğunu dile getiren Seçer, “Anamur’dan Tarsus’a kadar zengin fakir ayrımı yapmadan her yere adaleti götürdük. Her yere aynı kalitede üretim, yol, kanalizasyon yaptık, su götürdük. Biz hizmet için geldik. Ne söz verdiysek onu yaptık” dedi.

Mersin Büyükşehir’in, Türkiye’nin en güçlü belediyelerinden birisi olduğuna dikkat çeken Seçer, Büyükşehir Belediye Başkanı olarak belediyesi ile övünç duyduğunu söyledi. Seçer, “Böyle müstesna bir belediyenin başkanı olmaktan övünç duyuyorum. Mali disiplini sağladık. Biz itibarlı bir belediyeyiz” diye konuştu.

 

 

“MERSİN’DE BAŞKAN DEĞİŞMEYECEK, VAHAP SEÇER DEVAM EDECEK”

 

Yerel seçimlerin yaklaştığını hatırlatan Seçer, kendisinin boş vaatlerle değil icraat ile kampanya yürüttüğünü kaydetti. Seçer, “Tarımda, sosyal belediyecilikte, yolda, raylı sistemlerde her konuda icraat yapıyoruz. 31 Mart’tan sonra Mersin’de başkan değişmeyecek, Vahap Seçer devam edecek. 13 ilçemiz var, her yerde başarıdan başarıya koşacağız. 31 Mart’ta sizlerin sayesinde Türkiye’ye örnek bir sonuç çıkaracağız” ifadelerini kullandı.

 

 

“BENİM İTTİFAKIM HİZMET İTTİFAKI”

 

Parti ayrımı yapmadan herkese hizmet yaptıklarını sözlerine ekleyen Seçer, ‘Cumhur İttifakına karşı mı mücadele edeceksin, sen neyin ittifakısın?’ diyorlar. ‘Hangi parti olursa olsun ayrım yapmadan hizmet yaptık’ diyorum. Benim ittifakım hizmet ittifakı. Hizmetimden memnun olanlar ittifak yapacak, başkanlarını seçecek” dedi.

 

 

HAZİM: “BAŞKAN SEÇER’E VE EMEK VERENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

 

 

 

CHP Akdeniz Belediye Başkan Adayı Nesibe Teker Hazim, Türkiye’de ekonominin, üreticinin ve çiftçinin içinde bulunduğu durum düşünüldüğünde Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan desteklerin önemli olduğunu söyleyerek, “Hal böyleyken bu tür etkinlik ve organizasyonların önemi bir kat daha artıyor. Dolayısıyla hamasi söylemler yerine icraata geçen, bu destekleri gelenek haline getiren başta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra da sizlerin desteğiyle bu gelenek devam edecektir” diye konuştu.

 

 

YILMAZ: “MERSİN TARİHİNDE TARIMA EN ÇOK YATIRIM YAPAN BAŞKANIMIZ VAHAP SEÇER’DİR”

 

 

Kendi çalışma alanlarında olan 4 ilçede ikamet eden çiftçilerin kalkınması için bütün desteklerin sağlandığını vurgulayan Akdeniz Ziraat Odası Başkanı Musa Yılmaz, “Mersin tarihinde tarıma en çok yatırım yapan, tarımı en çok seven Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’dir. Önümüzdeki dönem bu yatırımları ve hizmetleri artırarak devam ettirecek olan Vahap Seçer’i hep beraber desteklemeliyiz” diye konuştu.

 

 

ERDOĞAN: “ÇİFTÇİYE İSTEDİĞİNİ VEREN BAŞKA BİR BELEDİYE GÖRMEDİM”

 

 

Verilen hizmetlerden çok memnun olduklarını kaydeden Akdeniz Parmakkurdu Sulama Kooperatifi Başkanı Salih Erdoğan, kendisi ve köyü adına Başkan Seçer’e teşekkür etti. Taleplerinin bir bir karşılandığını belirten Erdoğan, “Ben 20 yıldır kooperatif başkanıyım, çiftçiye istediğini veren başka bir belediye görmedim” dedi.

 

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı İbrahim Koca, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin mahallelerine yaptığı asfalt, kurs merkezi, mahalle mutfağı hizmetlerini sıralayarak teşekkür etti. Koca,  “Sayın Başkanımız Vahap Seçer’e bu desteklerinden ötürü şahsım ve mahallem adına teşekkürlerimi sunarım. Çalışmalarının ve başarılarının devamını diliyorum. Başkanımızı tekrar seçeceğiz” dedi.