Tosca, Opera sahnesinde | Güney Gazetesi Mersin

Tosca, Opera sahnesinde

Mersin Devlet Opera ve Balesi, Tosca operasının prömiyerine hazırlanıyor.

Tosca, Opera sahnesindeDünya sahnelerinde en çok sahnelenen opera eserlerinden olan Tosca operası, Ulu Önder Atatürk'ün en sevdiği opera olması özelliğini de taşıyor. Opera boyunca; Tosca ve Scarpia'da hayat bulan "iyi"-"kötü" arasındaki savaş, bu yüzden yaşanamayan büyük bir aşk, geri planda karmaşık bir siyasi ortam ve çok trajik bir son izleyiciyi bekliyor.

27 Ocak Cumartesi prömiyeri gerçekleştirilecek eserin orkestra şefi Andrea Francesco Solinas. Eserin rejisörlüğünü MDOB'un deneyimli başrejisörü Kenan Korbek yaparken, dekor tasarımı Özgür Usta, kostüm tasarımı Aydan Çınar, ışık tasarımı ise Tarı Deniz imzası taşıyor. Eserin koro şefliğini Anıl Aydın üstlenirken çocuk korosunu ise bu temsile Reyhan Bezdüz hazırladı.

Eserde başlıca rollerde: Tosca'yı Sevinç Demirağ ve Simge Büyükedes, Cavaradossi'yi Stevan Karanac ve Özer Öndeş, Scarpia'yi Caner Akgün ve Cüneyt Ünsal, Angelotti'yi Hasan Berk ve Erdem Özdemir, Sagrestano'yu Ufuk Kasar, Spoletta'yi Orhan Güllüler, Sciarrone'yi Serkan Sevinç canlandırıyor.

Mersin DOB orkestrası, solist sanatçıları, koro ve çocuk korosu ile muhteşem görseli ile sahnelenecek olan eserin biletleri Opera Gişesinden, https://www.biletinial.com adresinden ve Sanatcepte uygulamasından temin edilebilir. (Haber Merkezi)