Hem çocuklara, hem ailelere eğitim | Güney Gazetesi Mersin

Hem çocuklara, hem ailelere eğitim

Mersin Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz aylarda Gülnar’da hizmete açtığı Çocuk Atölyesi’nde hem çocuklara yönelik nitelikli eğitim vermeye, hem de aileleri bilinçlendirmeye yönelik uygulamalara devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından, Gülnar’da yaklaşık 1 ay önce hizmet vermeye başlayan Gülnar Çocuk Atölyesi’ndeki çocukların ailelerine yönelik, ‘Ebeveyn Yolculuğu’ başlıklı seminer gerçekleştirildi.

Hem çocuklara, hem ailelere eğitim


Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Çocuk Gelişim Merkezleri Eğitim Koordinatörü Özlem Tanışık, Gülnar Çocuk Atölyesi’nde gerçekleştirdikleri sunumun içeriğinden söz ederek, “Gülnar Çocuk Atölyemiz, hizmete başlayalı yaklaşık 1 ay oldu. 1 aydır çocuklarımız ve ebeveynleri atölyemizden faydalanmaktalar. Bu süreç içerisinde ebeveynlerimizin de yolculuğunu desteklemek için, bugün ‘Ebeveyn Yolculuğu’ adı altında bir seminer düzenledik. Ebeveynlerimizin de tam ve istekli katılımıyla sunumumuzu gerçekleştirdik” dedi. Ebeveynlerin geri dönüşlerinin oldukça olumlu olduğundan da söz eden Tanışık, “Ebeveynlerimizin katılımları gayet aktifti. Süreci değerlendirdiğimizde onlardan da olumlu geri dönüş aldık” diye konuştu.

Gülnar Çocuk Atölyesi’ne katılımın gün geçtikçe arttığını sözlerine ekleyen Tanışık, “Şu an 22 aktif öğrencimiz bulunmakta. Öğrencilerimizin gelişme alanlarına yönelik bütün etkinlik ve aktiviteler, gün içerisinde eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştiriliyor” ifadelerini kullandı. Ebeveynlere yönelik bu tarzdaki bilgilendirici sunumların devam edeceğini kaydeden Tanışık, “Ebeveynlerimiz çocuklarını teslim aldıktan sonra, çocukların gelişim özelliklerini birebir takip ediyoruz. Bu süreç içerisinde çocuklarımızın aile hayatlarında da desteklenmesi gereken durumları gözlemliyor ve belirlediğimiz konu başlıklarıyla ilgili olarak ebeveynlerimize aile danışmanlığı hizmeti ile seminerler veriyoruz” dedi.

Ebeveynlerden Zeliha Aktaş, çocuğunun 1 aydır Gülnar Çocuk Atölyesi’nde eğitim aldığından söz ederek, “Çok keyifli ve güzel geçiyor. Okula gitmek konusunda biraz sıkılma evresi yaşamıştı. Burası bizim için çok büyük bir artı oldu” dedi. Ebeveynlere yönelik verilen eğitim hakkında da konuşan Aktaş, “Veliler olarak sorumluluklarımız bitmiyor. Bunları bir kere daha vurgulayarak dinlemek çok hoştu. Açıkçası bu seminerler, ertelediklerimizi öne almayı sağlıyor ve bundan dolayı memnunuz” diye konuştu.  (Haber Merkezi)