CHP’li Gülcan Kış, hayalet seçmen iddialarını meclis gündemine taşıdı | Güney Gazetesi Mersin

CHP’li Gülcan Kış, hayalet seçmen iddialarını meclis gündemine taşıdı

CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Mersin genelinde 2 bin 792 usulsüz seçmen kaydıyla ilgili olarak partisince İl Seçim Kuruluna başvurulduğunu ancak itirazlarının reddedildiğini söyledi.

CHP’li Gülcan Kış, hayalet seçmen iddialarını meclis gündemine taşıdı


Gülcan Kış, AKP’li Akdeniz Belediye Başkanının da adının karıştığı seçmen taşıma usulsüzlüğü iddialarının araştırılması için İçişleri Bakanlığına çağrıda bulundu. 
CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, TBMM Genel Kurulunda söz alarak, AKP’li Akdeniz Belediye Başkanı ile belediye müdürlerinin de adının karıştığı usulsüz seçmen kaydı iddialarını gündeme getirdi.
Kış,  “31 Mart seçimleri öncesi seçim bölgem Mersin'de sahte seçmen vakaları ortaya çıkmıştır. Akdeniz ilçemiz başta olmak üzere birçok ilçemize hayalî seçmen kaydedildiği basına ve kamuoyuna yansımıştır. Metruk binalara seçmen yerleştirildiği, yurttaşların evlerine habersizce yeni seçmen kaydedildiği tespit edilmiştir. Hayalî seçmenlerin AKP'li belediye başkanı ve bürokratlarından oluştuğu da iddia edilmektedir. Konuyla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi Mersin il örgütümüz de il genelinde 2 bin 792 kişi için İl Seçim Kuruluna itirazını yapmış ancak Seçim Kurulu tarafından reddedilmiştir. Buradan İçişleri Bakanı Sayın Ali Yerlikaya'yı göreve davet ediyorum. İddialar vahim boyuttadır. Bu organize ve usulsüz seçmen taşıma skandalı için gerekli soruşturma derhâl yapılmalıdır. Tüm vatandaşlarımıza da buradan sesleniyorum: Hileyle seçim kazanmak isteyenlere gereken cevabı sandıkta hep birlikte verelim” ifadelerini kullandı.


  CHP’li Gülcan Kış, hayalet seçmen iddialarını meclis gündemine taşıdı