3 yılda 221 kanser hastasına yol hizmeti | Güney Gazetesi Mersin

3 yılda 221 kanser hastasına yol hizmeti

Akdeniz Belediyesi’nin, Mersin’de ilk kez 2021 yılında hizmete sunduğu ‘onkobüs servisi’ ile kanser hastalarının tedavi gördükleri hastanelere ulaşım sıkıntısı ortadan kalktı. Ücretsiz sunulan hizmet sayesinde 3 yılda 221 kanser hastasını 4 bin 461 kere hastaneye götürüp getiren ekipler, vatandaşlara büyük bir kolaylık sağladı.

3 yılda 221 kanser hastasına yol hizmeti


Faydalandığı onkobüs hizmeti hakkında konuşan 80 yaşındaki Bekir Sakar, 11 yıldır kanser tedavisi gördüğünü söyledi, 1 senedir de onkobüs hizmetinden yararlandığını ifade etti. Sakar, “Akdeniz Belediyesi’nin böyle bir hizmeti olduğunu duydum. Hemen aradım ve durumumu anlattım. Onlar da servis olduğunu söyleyerek hemen hizmeti başlattılar. Bir yıldan fazladır onkobüsten yararlanıyorum. Gerçekten çok memnunum” dedi.

Hediye Avşar ise 2 yıldır kanser tedavisi gördüğünü, 1 yıldır da onkobüs hizmetinden yararlandığını dile getirdi. Bu hizmeti tanıdıklarından duyduğunun kaydeden Avşar; “Görevlileri aradım ve hemen yardımcı oldular. 1 yıldır belediyemizin aracıyla hastaneye gidip geliyorum. Daha önce dolmuşla hastaneye ulaşıyordum. Bu yüzden çok büyük zorluklar yaşıyordum. Özellikle tedaviden sonra dönüşte çok mağdur oluyordum. Bitkin düştüğüm için dolmuş bekliyordum, eve gelişim uzun sürüyordu. Şu anda çok rahatım ve mutluyum. Allah bin kere razı olsun” diye konuştu. (Haber Merkezi)