Kursiyer kadınların son durağı Adana oldu | Güney Gazetesi Mersin

Kursiyer kadınların son durağı Adana oldu

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sanat evlerinde verilen kurslara katılan kadınlar Türkiye’nin farklı illerini gezmeye devam ediyor. Kadınlar son olarak Adana’nın tarihi ve turistlik yerlerini ziyaret ederek unutulmaz bir gün yaşadı.

Kursiyer kadınların son durağı Adana oldu


Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün farklı mahallerde hizmet veren kültür ve sanat evlerinde mesleki kurs ve eğitim alan kadınlar gezilerine devam ediyor. Son olarak Güneş Mahallesi Kültür ve Sanat Evi’nde kurs gören çok sayıda kadın Adana’yı ziyaret ederek, kentin tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Usta öğreticiler başkanlığında gerçekleşen gezide, kadınlara ziyaret ettikleri yerlerle ilgili bilgiler verildi. Unutulmaz bir gün yaşayan ve geziden duydukları memnuniyeti ifade eden kadınlar, Başkan Gültak ve emeği geçen personele teşekkür etti.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak ise her zaman kadınların yanında olduklarını belirterek, “Biz göreve geldiğimiz ilk günden beri kadın ve gençlere her zaman önem verdik, vermeye de devam edeceğiz. Bu doğrultuda da kültür ve sanat evlerimizde eğitim gören kadınlarımızı belli aralıklarla çeşitli illerimizi gezmeye götürüyoruz” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)