Öğrencilere destek 4 milyon liraya yaklaştı | Güney Gazetesi Mersin

Öğrencilere destek 4 milyon liraya yaklaştı

Akdeniz Belediyesi, hizmete açtığı Etüt Merkezi sayesinde, bir yandan gençleri üniversite sınavına hazırlarken, diğer yandan Türkiye’nin farklı üniversitelerini kazanan öğrencilere de maddi destek sağlıyor.

Öğrencilere destek 4 milyon liraya yaklaştı


Son 2 yılda çeşitli üniversitelerin önlisans ve lisans bölümlerini kazanan öğrencilere 1 milyon 465 bin 800 lira eğitim desteği veren Akdeniz Belediyesi, bu yıl da 646 öğrenciye 2 milyon 511 bin lira destek verecek. Öğrencilere bu yılki desteğin ilk taksiti geçtiğimiz hafta hesaplarına yatırıldı.

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, öğrencilere katkı sunmayı sürdürüyor. Başkan Mustafa Gültak’ın göreve gelmesiyle birlikte ilçede eğitime yönelik projeler artarken, maddi anlamda da öğrencilere destek sağlanıyor. Akdeniz’e birçok yeni eğitim alanı kazandırılırken hem üniversiteye hazırlanan hem de üniversiteyi kazanan gençler yalnız bırakılmıyor.

Akdeniz Belediyesi, girdikleri sınav sonucu üniversite kazanan öğrencileri de unutmayıp destek sunuyor. 2021 yılından bugüne dek üniversiteyi kazanan öğrencilere destek veren Akdeniz Belediyesi, aradan geçen süreçte 1 milyon 465 bin 800 lirayı öğrencilerin hesaplarına yatırdı. Bu yıl da 264 ön lisans, 382 lisans olmak üzere 646 öğrenciye 2 milyon 511 bin destek verilecek. Öğrencilerin ilk taksitleri hesaplarına yatırılırken, kalan taksitleri de önümüzdeki günlerde hesaplara aktarılacak. (Haber Merkezi)