Eğitim yatırımları Tarsus’a değer katıyor | Güney Gazetesi Mersin

Eğitim yatırımları Tarsus’a değer katıyor

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın öğrenciler için hayata geçirdiği projelerden biri olan etüt merkezleri ve okuma salonları, sınavlara hazırlanan ve ders çalışan öğrencilerin uğrak yeri oldu.

Eğitim yatırımları Tarsus’a değer katıyor


Tarsus Belediyesi’nin, öğrencilerin ders çalışma olanağını genişletmek için hizmete koyduğu etüt merkezleri ve okuma salonları öğrencilerden yoğun ilgi görüyor. Tarsus Belediye Başkan Dr, Haluk Bozdoğan, kazandırdıkları eğitim yatırımlarıyla eğitimin önemli bir merkezi haline geldiklerimi belirtti. 37 okuma salonu ve etüt merkezleri ile Tarsus adeta öğrenci şehri olarak dikkat çekiyor.

 

ETÜT MERKEZİNDE BRANŞ ÖĞRETMENLERİ BULUNUYOR

 

Üniversiteye hazırlık sürecinde olan mezun ve lise son sınıf öğrencilerine hizmet veren etüt merkezi, donanımlı eğitim kadrosu ve modern sınıflarıyla dikkat çekiyor.

Etüt Merkezi, 8 adet tam donanımlı sınıfı ile öğrencilere geniş bir eğitim yelpazesi sunmayı hedefliyor. Merkezde yer alan uzman eğitim kadrosu, öğrencilere nitelikli bir eğitim deneyimi yaşatmak için hazır bulunuyor.

 

KONUMU VE ŞARTLARI İLE ÖĞRENCİLERİN İLK DURAĞI OLUYOR

 

Belediye tesisleri kampüsünde bulunan bir diğer etüt merkezi ise öğrencilerin ders çalışmak için ilk durağı oluyor. Bunun yanı sıra etüt merkezinde öğrencilere sıcak su, çay ve çorba ikramı gerçekleştiriliyor.

 

“ÖĞRENCİLERİMİZİ BEKLİYORUZ”

 

Belediyenin yeni açılan etüt merkezi hakkında konuşan Tarih Öğretmeni Şenay Varol, “Biz branş öğretmenleri olarak öğrencilerimize Başkanımız Haluk Bozdoğan tarafından kazandırılan bu merkezde onlara yardımcı olmak için, takıldıkları konuları ve soruları anlatabilmek için hazır olarak bulunuyoruz. Onların geleceğine yatırım yapan Başkanımızın destekleri ile öğrencilerimizin iyi bir sınav dönemi geçirmelerini diliyoruz. Tüm öğrencilerimizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)