Yüreklerindeki Filistin’i anlattılar | Güney Gazetesi Mersin

Yüreklerindeki Filistin’i anlattılar

Akdeniz Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Akdeniz Kent Konseyi ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Mersin Şube Başkanlığı iş birliği ve koordinasyonunda düzenlenen ’Yüreğimdesin Filistin’ konulu liselerarası düzenlenen resim ve şiir yarışmasında dereceye girenlere ödülleri, Vali Ali Hamza Pehlivan’ın da katıldığı törenle verildi.

Yüreklerindeki Filistin’i anlattılar


Programda konuşan Vali Pehlivan, Filistin’de yaşananların herkesin içini acıtan, yaralayan, dehşete düşüren bir olay olduğunu belirtti.

Mersin olarak, sivil toplum teşkilatlarıyla birlikte bu haykırışa, bu karşı duruşa ortak olmaya çalıştıklarını kaydeden Vali Pehlivan, şöyle devam etti; "Bizim ülke olarak duruşumuz, bizim safımız, insanın fıtratına uygun bir yaşamın hâkim olması, İsrail’in yaptığı katliamların son bulması ve vicdanlarda mahkûm edilen, lanetlenen faillerin adalet önünde de yargılanması, hesap vermesidir. Diplomatik arenada yapılan mücadelelere güç katmak adına önce birbirimize kenetleneceğiz. Birbirimizden güç alacağız. Birbirimize destek ve güç vereceğiz. Bu sayede bizim desteğimize ihtiyaç duyan, mazlum toplumlara da destek olma gayreti içerisinde olacağız."

Programda; Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Muhammet Gültak, Akdeniz Kent Konseyi Başkanı Mustafa Erim ve Türk Dil ve Edebiyat Derneği Mersin Şube Başkanı Muharrem Köse birer konuşma gerçekleştirdiler.

Vali Ali Hamza Pehlivan ve protokol üyeleri, program sonunda 'Yüreğimdesin Filistin' konulu liselerarası resim ve şiir yarışmasının dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti, başarılarının devamını diledi. (İHA)