Büyükşehir Belediyesi personeline<br> ’yangına müdahale’ eğitimi | Güney Gazetesi Mersin

Büyükşehir Belediyesi personeline
 ’yangına müdahale’ eğitimi

Mersin Büyükşehir Belediyesinin yangın konusunda personeline yönelik eğitim çalışmaları sürüyor. Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Tarsus Koordinasyon Şube Müdürlüğü bahçesinde, toplu taşıma, otogar ve farklı birimlerde görevli personele yönelik eğitim çalışması gerçekleştirildi. 

Büyükşehir Belediyesi personeline<br> ’yangına müdahale’ eğitimiBüyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Tarsus Grup Amirliği’nde görevli eğitim amiri İsmail Ceyran tarafından gerçekleştirilen eğitim çalışmalarında, muhtemel müdahalelerde yangın tüplerinin cinsi ve kullanım şekilleri hakkında da detaylı bilgi verildi. Elektrik kontağından kaynaklanabilecek alevlenme, ev veya iş yerinde çıkabilecek muhtemel yangınlara müdahale, soba kaynaklı veya farklı yangınlarda hangi cins yangın tüplerinin, ne şekilde kullanılacağı ile ilgili yapılan eğitimlerde, uygulamalı söndürme faaliyetleri de yerine getirildi.

Eğitim amiri İsmail Ceyran, tedbir almanın çok önemli olduğunu ifade ederek, “Tedbir çok önemli. Tedbirleri alırsak, zaten yangınların çıkma durumunu da ortadan kaldırmış oluyoruz. Genelde farkında olmasak bile aslında evlerimizde tedbir alıyoruz. Örneğin doğal gazlı evlerde gaz algılama dedektörleri bizler için bir tedbir. Elektrikte kaçak akım roleleri, sigorta diye adlandırdığımız aletler birer tedbirdir” dedi.  (İHA)