Psikologlarla kahve eşliğinde ebeveynlik sohbeti | Güney Gazetesi Mersin

Psikologlarla kahve eşliğinde ebeveynlik sohbeti

Akdeniz Belediyesi psikologları tarafından gerçekleştirilen “Ebeveynlik Sohbetleri” çerçevesinde Turgutreis Kültür ve Sanat Evi’nde kadınlara yönelik ‘Ergenleri Anlamak’ konulu seminer gerçekleştirildi.

Psikologlarla kahve eşliğinde ebeveynlik sohbeti


Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı psikologlar tarafından ilçedeki kültür ve sanat evlerinde periyodik olarak “Ebeveyn Sohbetleri” gerçekleştiriliyor. Bu ay Turgutreis Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleştirilen sohbetin teması; ‘Ergenleri Anlamak’ oldu. Kahve eşliğinde kadınlara yönelik gerçekleştirilen seminerde Uzman Psikolog Gülnihal Bilim ve Uzman Pskikolog Duygu Ateş tarafından ebeveynlerin ergenlerle ilgili soruları ve sorunlarına yanıt verildi.

 

EN ÇOK KARŞILAŞTIĞIMIZ SORULARA YÖNELİK BİR TEMA BELİRLEDİK”

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Uzman Psikolog Gülnihal Bilim, Akdeniz Belediyesi psikologları olarak kültür ve sanat evlerinde her ay farklı konularda seminer düzenlediklerini kaydetti. Bu ay ki seminer konusunun ‘Ergenleri Anlamak’ olduğunu söyleyen Bilim, “Bu seminer konusunu seçme sebebimiz,  psikolojik danışmanlıklarımız esnasında ergenlerle ilgili çok fazla soruların ve sorunların gelmesiydi. Daha çok, ‘ergen çocuğuma nasıl davranmalıyım? Hangi tutumları sergilersem daha doğru rehberlik etmiş olurum? Arkadaş ortamlarında farklı olumsuz alışkanlıklar edinmemek için neler yapmalıyız? Zaman zaman duygusal değişimlerine karşı neler söylemeliyim?’ gibi sorularla karşılaşıyorduk. Dolayısıyla bu konuyla ilgili tema seçtik ve kahve eşliğinde seminerimizi gerçekleştirdik” dedi.

 

“EBEVEYNLERİN AKLINDA TÜM SORULARI YANITLAMIŞ OLDUK”

 

Ebeveynlerin aklındaki tüm soruların yanıtlandığını aktaran Bilim, “Bu noktada Akdeniz Belediyesi olarak hem kadınların, hem de çocukların sağlıklı aile kurabilmeleri, toplumda yer edinebilmeleri amacıyla pek çok çalışma yürütmekteyiz” ifadelerini kullandı.(Haber Merkezi)