75. Yıl Kültür Merkezi ayağa kaldırılıyor | Güney Gazetesi Mersin

75. Yıl Kültür Merkezi ayağa kaldırılıyor

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, kentin merkezinde yer alan kaderine terk edilmiş 75. Yıl Kültür Merkezi için çalışma başlattı. Çalışmaların tamamlanmasıyla Tarsus yıllar sonra tiyatro salonuna sahip olacak.

75. Yıl Kültür Merkezi ayağa kaldırılıyor


Tarsus Belediyesi, kentin sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin ev sahipliğini yapan 75. Yıl Kültür Merkezi’nin kapılarını yeniden hizmete açılması için harekete geçti. Yıllar sonra yeniden Tarsuslu sanatseverlere hizmet verecek düzeye getirilmesi için alanda çalışmalar başladı. Ekipler tarafından Kültür Merkezi’nin güçlendirme çalışmaları, alanın elektrik bağlantıları, dış cephe, iç cephe ve tüm çalışmaları gerçekleştiriliyor. İçinde sinema salonu, tiyatro salonu, bale salonu, kütüphane, sanat odaları ve idari büroların bulunduğu Kültür Merkezi, Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın kente yeniden kazandırmak için verdiği uzun uğraşlar ile hazırlanıyor. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Tarsus’un zengin sanat ve kültür hayatı artarak devam edecek, sanatseverler Kültür Merkezi’ne kavuşacak. Daha öncesinde müze olarak kullanılan kısım çocuk kütüphanesine çevrilecek. Sergi salonu, kafe ve kütüphane olan kısım ise 7/24 kütüphaneye dönüştürülecek. Aynı zamanda Tarsus yıllar sonra tiyatro salonuna sahip olacak.

Kültür merkezinde ihaleyi alan firma tarafından çalışmalar sürdürülüyor, belediye ise kontrol hizmetlerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Çalışmalar en kısa sürede tamamlanacak. (Haber Merkezi)