Silifke’de bayram havası | Güney Gazetesi Mersin

Silifke’de bayram havası

Silifke’de bayram havası


HASAN KÜÇÜK

 

TFF 3. Lig 2. Grup 11. Hafta karşılaşmasında İstanbul temsilcisi Kemerkent Bulvarspor’u 2-1 mağlup eden Silifke Belediyespor’da büyük sevinç yaşanıyor. Mavi Yengeçler’in 3 hafta sonra aldığı galibiyet ilçede bayram havası yaşattı.

Silifke Belediyespor Teknik Direktörü Ufuk Uysal, Kemerkent Bulvarspor maçının 3 haftalık kötü gidişata bir son verme ve takımının özgüvenini kazanma açısından önemli bir karşılaşma olduğunu söyledi.

 

 

Cezalı ve sakat oyuncularının fazla olması nedeniyle bu maçın oyuncularının vereceği reaksiyon açısından önemli olduğunu vurgulayan Uysal, “Maçın ilk dakikalarında bulduğumuz penaltı golü ile öne geçsek te kısa süre sonra kalemizde gördüğümüz penaltı golü sonucunda tekrar eşitlik sağlanmış oldu. Maça biraz tutuk başlasak ta 20 ve 45 dakikalar arasında etkili oynayarak pek çok pozisyona girdik ve bunlardan sadece birinde gol bularak devreyi 2-1 önde kapatmasını bildik” dedi.

İkinci devre şiddetle bizim kalemize doğru esen rüzgar neticesinde oyun kurmakta ve öne çıkmakta zorluklar yaşadıklarını anlatan Uysal şunları söyledi: “Fiziksel olarak uzun boylu oyunculara sahip bir takıma karşı oynadık ve bu da rüzgârla birlikte ceza sahamızda bizi hataya zorlamalarına sebep oldu. Yine de iyi mücadele ederek skor avantajımızı maç sonuna kadar korumasını bildik ve maçtan çok önemli 3 puan ile ayrıldık. 3 hafta neticesinde alınan sonuçlara rağmen bizi maçın başından sonuna kadar destekleyen bizlere inanıp güvenen taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Artık Hacettepe maçı hazırlıklarına başlayacağız. Önümüzde ki 4 maçtan maksimum puanları alarak devre arasına üst sıralara yakın bölgede girmeyi hedefliyoruz.”