"Yenişehir için bir hayalimiz var” | Güney Gazetesi Mersin

"Yenişehir için bir hayalimiz var”

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) çeşitli kademelerde görev almış iş insanı Ahmet Arıcan, Yenişehir Belediye Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Yenişehir İlçe Örgüt binasında yapılan açıklamaya Yenişehir İlçe Başkanı Toprak Çalışkan, çok sayıda partili ve basın mensupları katıldı.

Yenişehir için büyük idealleri olduğunu anlatan CHP'li Arıcan, "Bir hayalimiz var diyerek yola çıktık. Biz, sizlere ve çocuklarımıza; dünyanın gelişmiş ülkelerinde olduğu gibi, daha adaletli daha müreffeh bir şehirde ve bir ülkede hak ettikleri hayatı yaşama imkanı sağlamak için yola çıktık. ‘Çocuklarımız daha iyi eğitim alsın, daha iyi şartlarda yaşasın, hayal ettikleri iş imkanlarına sahip olsun, mutlu bir hayat yaşasınlar’ diye yola çıktık. Biz öncelikle başta büyükşehir belediyesi ve tüm ilçe belediyelerimiz ile uyum içerisinde, omuz omuza vererek, gücümüze güç, güçlerine güç katmak için yola çıktık. Biz projelerimiz ile hizmetlerimiz ile çalışmalarımız ile tüm Yenişehir halkının gönlünü kazanarak, herkesi kucaklayarak, Cumhuriyet Halk Partimizin üye sayısını ve oyunu kat ve kat artırmak suretiyle, partimizi önce yerelde, sonra da ilk genel seçimde iktidar yapmak için yola çıktık. Ve biz Cumhuriyetin bize öğrettiği gibi, kimsesizlerin kimsesi olmak için yola çıktık" şeklinde konuştu.

 

"BÜYÜKŞEHİR İLE UYUM İÇERİSİNDE OLACAĞIZ"

 

Göreve geldiklerinde Büyükşehir Belediyesi ile uyum içerisinde çalışacaklarını vurgulayan CHP'li Arıcan, şöyle devam etti: "Yenişehir Mersin’in hem kentsel hem de sosyal ve kültürel yapılanması açısından en hızlı gelişen ilçesi. Diğer ilçelere nazaran yol, altyapı, kanalizasyon, içme suyu gibi hayati sorunlarını yüksek oranda çözümlemiş bir ilçe. Bu sorunların çözümünün altında; geldiği günden bu yan kentimizin her köşesine ayrım yapmadan hizmet götüren bir belediye başkanının imzası var. Bu vesile ile Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’e de gecesini gündüzüne katarak verdiği hizmetler dolayısıyla huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum. Sizlerin talebi ve Genel Merkezimizin takdirleriyle göreve geldiğimizde de Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu çaba ve gayretine destek olacağımızdan, ona yük olacak değil yükünü hafifletecek bir yönetim anlayışıyla hareket edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü uyum, koordinasyon başarının anahtarıdır. Çünkü Yenişehir büyük Mersin orkestrasının sol anahtarıdır. Çünkü Yenişehir CHP’nin ana vatanıdır."  (Haber Merkezi)