Geleceğin otomobilleri, eğlenceyle buluşuyor | Güney Gazetesi Mersin

Geleceğin otomobilleri, eğlenceyle buluşuyor

Mersin Yetkili Otomotiv Satıcıları Derneği (MODER) Otomotiv Güz Şenliği otomotiv tutkunlarını bir araya getiriyor.

Geleceğin otomobilleri, eğlenceyle buluşuyor


Şenliğin açılışında konuşan MODER Yönetim Kurulu Başkanı Baki Kış, gelişmiş ülkelerde otomotiv sektörünün önemine dikkat çekerek, Türkiye’de otomotiv ve teknoloji alanındaki gelişmelerin umut verici olduğunu söyledi.

Kış, “Otomobil, icat edildiği günden bu yana sanayinin, modernliğin ve gelişmişliğin bir göstergesi olarak konumlanmıştır. Günümüzde dünya ekonomisine yön veren gelişmiş ülkelere baktığımızda, otomotiv sektörünün ülke ekonomisinde ön sıralarda yer aldığını görebiliriz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılında, ülkemizde otomotiv, sanayi ve teknoloji alanında gerçekleştirilen yatırımlar, güçlü bir Türkiye için bizleri umutlandırmaktadır” dedi.

Atatürk’ün “Ekonomik kalkınma, Türkiye’nin özgür, bağımsız, daima daha kuvvetli, daima daha gönençli Türkiye ülküsünün belkemiğidir” sözüne vurgu yapan Kış, “İlkelerini ve devrimlerini kendimize rehber edindiğimiz Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünün öneminin bilincindeyiz. Bu anlamda, bu alanda bulunan Mersinli iş insanları olarak bu alanda bulunan Mersinli iş insanları olarak üretimde, istihdamda ve ticarette üzerimize düşen görevleri eksiksiz yerine getirerek; ülkemizin kalkınması, yurttaşlarımızın daha müreffeh bir yaşam sürmesi için gayret göstermekteyiz" ifadelerini kullandı.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, MODER tarafından hazırlanan “Otomotiv Köyü” projesinin Mersin için önemli olduğunu belirterek, bu projenin bir an önce hayata geçirilmesi için siyaset ve bürokrasi mekanizmalarının harekete geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Sayapark Alışveriş ve Yaşam Merkezi Meydanı’nda 20 Kasım Pazartesi gününe kadar devam edecek olan festivalde; son model araçlar, sahne gösterileri, konserler ve çocuk aktiviteleri yer alıyor. 15 yetkili satıcımız 16 marka ve onlarca model araçla yer alıyor. Şenliğe özel kampanyalar ve indirimlerden faydalanan ziyaretçiler araçları yakından inceleme ve test sürüşü ile deneyimleme fırsatı buluyor. (Haber Merkezi)