Tarsuslu kadınlar Atatürk filmini izledi | Güney Gazetesi Mersin

Tarsuslu kadınlar Atatürk filmini izledi

Tarsus’un farklı köylerinden gelen kadınlar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını anlatan "Atatürk" adlı sinema filmini izledi.

Tarsuslu kadınlar Atatürk filmini izledi


 

Tarsus Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Tarsus'un çeşitli köylerinden gelen kadınlar, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını anlatan "Atatürk" adlı sinema filmi ile buluştu.

Başkan Bozdoğan, etkinlik sırasında duygu dolu anlar yaşadığını belirterek, bu özel filmi Tarsuslu kadınlarla paylaşmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Başkan Bozdoğan, “Köylerimizde yaşayan Tarsuslu kadınlar ile bir araya gelerek Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını anlatan 'ATATÜRK' filmini izledik. Atamızın önderliğindeki tarihi anıları paylaşmanın gururunu yaşıyor, büyük bir özlemle anıyoruz.” dedi.

Film izlemeye gelmekten memnuniyetini dile getiren bir izleyici “Çok memnun oldum Atatürk’ümüzün hayatı anlatıldı. Başkanımızdan her şey için teşekkür ederim. Ayrıca bizimle beraber izlemeye katıldığı için çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Filmi çok beğendiğini belirten bir başka izleyici “Çok güzeldi, çok duygulandım. Eski kadınlarız biz, eski toprak.  En çok Atatürk’ü sevmemiz lazım, Cumhuriyetimizi kuran o.” diye ifade etti. (Haber Merkezi)