TISİAD’ın 10. Şubesi Ankara’da açıldı | Güney Gazetesi Mersin

TISİAD’ın 10. Şubesi Ankara’da açıldı

Merkezi Mersin’de bulunan Türkiye-Irak Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TISİAD) Ankara Şubesi’ni açtı. Ankara Şubesi’nin açılışıyla birlikte TISİAD’ın temsil edildiği şube sayısı 10’a çıktı. TISİAD’ın Ankara Şubesi’nin açılışına Irak Türkmen Cephesi Siyasi Büro üyesi ve Türkmen Bakanı Aydın Maruf, Türk ve Iraklı çok sayıda iş insanı ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

TISİAD’ın 10. Şubesi Ankara’da açıldı


Türkiye’nin kalbi, başkent Ankara’da Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılında 10. Şubeyi açmış olmanın gururunu yaşadıklarını kaydeden TISİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Çelik, iki ülkenin işbirliğinin daha çok gelişmesi için var güçleriyle çalışacaklarını kaydetti.

Çankaya’daki açılışa katılan tüm bakanlara, kamu kurum ve kuruluş ile iş dünyası temsilcilerine, dernek üyelerine teşekkür eden Çelik, “Irak’ta 7, Türkiye’de 3 olmak üzere 10 şubemizle hizmet veriyoruz. İki komşu ülke arasında maddi-manevi duyguların yeşermesi için bir köprü halindeyiz. Irak’ta ve Türkiye’de son derece hassas çalışmalara imza atıyoruz” dedi.


 

“SAMİMİ VE ARALIKSIZ ÇALIŞIYORUZ”


Irak’ta Duhok, Erbil, Necef, Basra, Bağdat, Musul ve Süleymaniye’de temsilcilerimiz ve ofislerimizle birlikte hem TISİAD üyelerine hem de ihracatçılara hizmet veriyoruz. Ankara şubesi haricinde Gaziantep’te ve İzmir’de de yakın tarihte şube açacağız. Antalya şubemizi de açtık. Mersin’deki Genel Merkezimizle birlikte toplam 10 şubeyle hizmet veriyoruz. Mersin’deki genel merkezimiz de 7 gün 24 saat üyelerimize hizmet vermektedir. Gerek Türkiye ve gerekse Irak’ta fuarlara katılarak işlerliğimizi artırıyoruz. Özellikle lojistik sorunların çözülmesi için önemli adımlar attık. Gümrükler Genel Müdürlüğü ve İhracat Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle sorunları büyük oranda çözdük. Ülkemiz ihracatçıları şu anda Irak’ta VİP geçiş sağlamaktadır. Derneğimiz öncülüğünde yapılan Türkiye-Irak İş Dünyası Zirvesi, tüm dünyada önemli bir etki alanına ulaştı. Çalışmalarımızı samimiyetle aralıksız sürdürüyoruz” diye konuştu.
Açılışa TISİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mehmet Selahattin Balkan, Irak Türkmen Cephesi Siyasi Büro Üyesi ve Türkmen Bakan Aydın Maruf, Deva Partisi Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, TISİAD Ankara Şube Başkanı Mustafa Geylani, TISİAD Şube Başkanları, TISİAD üyeleri, çok sayıda iş dünyası temsilcisi katıldı. (Haber Merkezi)