10 kreşte 450 öğrenciye tam donanımlı eğitim | Güney Gazetesi Mersin

10 kreşte 450 öğrenciye tam donanımlı eğitim

Tarsus Belediyesi, çocukların kapsamlı, nitelikli ve sağlıklı bir ortamda eğitim alabildiği kreşlerle Tarsus’a hizmet vermeye devam ediyor. Toplamda 10 kreşte 450 öğrenci ile tam donanımlı eğitim veriyor. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “Temiz, güvenli bir eğitim ortamı sağlamak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza duyduğumuz sorumluluğun bir gereği olarak en iyi kreş eğitimini veriyoruz" dedi.

10 kreşte 450 öğrenciye tam donanımlı eğitimTarsus Belediyesi tarafından kentte yaşayan ailelerin çocuklarını rahatlıkla gönderebileceği, modern donanımlara sahip kreşlerin sayısı her geçen gün artırılıyor. Kreşlerde, hijyenik ve güvenli bir ortamın sağlanması için gerekli önlemler alınıyor. Çocuklar, oyun ve öğrenme aktiviteleriyle birlikte sosyal becerilerini geliştirme fırsatı buluyor. Tarsus Belediyesi’nin Tozkoparan Mahallesi, Yarbay Şemsettin Mahallesi, Şahin Mahallesi, Yeşil Mahallesi, Belediye Tesisleri, Ergenekon Mahallesi, Yenice Mahallesi, Fatih Mahallesi, Akşemsettin ve Şehitler Tepesi Mahallelerinde toplam 10 kreşi bulunuyor. Başkan Bozdoğan tarafından her mahalleye bir kreş yapılması hedefleniyor.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, kreşlerin büyük bir kazanım olduğunu belirterek, "Çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde büyüyebilmeleri için uygun eğitim ortamları oluşturuyoruz. Bu yaptığımız 10 kreş önemli bir adımdır” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)