Yazar Semihi Vural Atatürk’ün Mersin ziyaretlerini anlattı | Güney Gazetesi Mersin

Yazar Semihi Vural Atatürk’ün Mersin ziyaretlerini anlattı

Akdeniz Opera ve Bale Kulübü, Cumhuriyetin 100. Yılı kapsamında etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

Yazar Semihi Vural Atatürk’ün Mersin ziyaretlerini anlattıSemihi Vural’ın Atatürk Mersin’de Hayali Cihan Değer kitap tanıtım, söyleşi ve imza günü, Uray Caddesi üzerindeki Tarihi Mersin Evleri’nden, Eski Muhakemat Binası olarak bilinen ve Akdeniz Belediyesi tarafından, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmete kazandırılmış Akdeniz Sanat Galerisinde

AKOB’un bileşeni olduğu 100. Yıl Kutlama Meclisinin "Atatürk", "Mersin", "100. Yıl" ve "Cumhuriyet" ortak temalarının hepsini birden içeren kitap tanıtım, söyleşi ve imza gününde, moderatör Ziya Aykın’ın Semihi Vural’ı takdimi ve Vural’ın hayat hikayesini anlatmasının ardından, Semihi Vural’ın günün anlam ve önemine istinaden Atatürk’ün Mersin izlenimleri ve seyahatlerini anlatması ile devam etti.

İmzalanan kitapların gelirinin AKOB Burs Fonu öğrencilerine bağışlanacağı etkinlik, AKOB Başkanı Demet Şaman Tarlakazan’ın katkı ve emeklerinden dolayı AKOB Yönetimi ve AKOB Burs Komitesi adına Semihi Vural ve Ziya Aykın’a teşekkür belgesi sunması ve toplu hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle son buldu. (Haber Merkezi)