‘Şekeronya’ çocuklarla buluşacak | Güney Gazetesi Mersin

‘Şekeronya’ çocuklarla buluşacak

Müzikli çocuk oyunu Şekeronya 1 Kasım Çarşamba günü saat 10:30’da Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde minik izleyicilerin beğenisine sunulacak.

‘Şekeronya’ çocuklarla buluşacakMüziklerini Murat Cem Orhan’ın yaptığı, librettosu Nazlı Zeynep Ergüven’e ait olan eseri Süleyman Tekin yönetiyor. Koreografisi Berna Turhan İleri’nin.

Minik izleyicilerin merakla beklediği, önceki gösterimleri büyük ilgi gören eserin konusu ise şöyle: “Şekeronya’ nın haylaz çocuğu Fırıldak evinden kaçar ve eski bir evin bahçesindeki sarmaşıklara dolanır. Bahçeye gelen Zeytin ve Tombiş’ ten yardım isteyen Fırıldak, sarmaşıklardan onların yardımıyla kurtulunca önce onlarla dalga geçer fakat hemen ardından aklına bir fikir gelir. Şekeronya’ ya bir diğer adı Masal Ülkesi’ ne dönmesi bu çocuklar sayesinde olacaktır. Şekeronya’ ya giriş ancak kitaplar ile mümkündür. Pastadan evlerin, çikolatadan nehirlerin, konuşan hayvanların olduğu ve tüm masal kahramanlarının yaşadığı bu yer, çocuklar masal okuduğu sürece yaşamaktadır.” (Haber Merkezi)