100. yıl konserle taçlandı | Güney Gazetesi Mersin

100. yıl konserle taçlandı

Akdeniz Opera ve Bale Kulübü (AKOB), Cumhuriyetin 100. yılını konserle kutladı. AKOB-Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı iş birliğiyle Nevit Kodallı Konser Salonu’nda eşsiz bir Şan Konseri gerçekleşti.

100. yıl konserle taçlandıAKOB'un, Mersin Kent Konseyi öncülüğünde kurulan Mersin 100. Yıl Kutlama Meclisi bileşeni olarak düzenlediği 100. Yıl Konseri’nde Mersin Üniversitesi Konservatuarı öğretim görevlileri hazırladıkları özel bir programla sahne aldı.

Evrim Şahinkaya Kaplancık (Soprano), Çiğdem Sığırcı (Soprano), Betül Yarar Koçer (Soprano), Baran Taner (Tenor), Kerem Yaman (Tenor) ve Aykan Aydın (Bariton) piyanoda Bengisu Türk eşliğinde unutulmaz eserleri seslendirdi. Sarı Zeybek, Efem, Çalın Davulları, Bülbülüm Altın Kafeste, Maya Dağdan, Nazende Sevgilim, Unutmak İstiyorum, Mazi Kalbinde Yaradır gibi sevilen şarkılar solo ve düet olarak seslendirilirken hem Cumhuriyet coşkusu yaşandı hem de sevilen şarkıların yorumları dinleyenlerin takdirini topladı.

Konserin final bölümünde ise genç yıldızların "Yürü, bu yol şeref zafer yolu" sesleriyle sahneye girdiği anda tüm salonu Cumhuriyetin 100. Yılını kutlama ruhu doldurdu. Ayakta alkışlarıyla eşlik eden müzikseverler gençlerin iki kez seslendirdiği İleri Marşı ile yeni 100 yılda da sanatla parlayacak bir yola çıkıldığının inancıyla doldu. (Haber Merkezi)