‘2. Mersin Gençlik Festivali’ tüm coşkusuyla başladı | Güney Gazetesi Mersin

‘2. Mersin Gençlik Festivali’ tüm coşkusuyla başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından ilki geçtiğimiz yıl düzenlenen ve gençler ile kendini genç hisseden her yaştan vatandaşın takdirini alan Mersin Gençlik Festivali’nin 2.’si tüm coşkusuyla başladı.

‘2. Mersin Gençlik Festivali’ tüm coşkusuyla başladı


Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda düzenlenen festivalin ilk gününde her yaştan Mersinli, gün boyu dijital aktiveteler, oyun ve simülasyon alanları, masa ve takım oyunları ve deneyim atölyelerinin yer aldığı alanda gönlünce eğlenmenin tadını çıkardı.

 

Konserden saatler önce alanı dolduran kalabalık; MC Halil Bal ve DJ Cihan Hatipoğlu performansı ile eğlendi. Etkinlikte DJ Hatipoğlu, Mersinlilere özel hazırladığı 90’ların en sevilen parçalarıyla gençleri coşturdu. DJ performansının ardından son dönemin parlayan müzik gruplarından biri Köfn, ‘Bir Tek Ben Anlarım’, ‘Al Aramızdan’, ‘Güneşe Dokundum’ gibi hit parçalarını Mersinli gençler için seslendirdi. Gecenin finalinde ise, pop müziğin sevilen isimlerinden Zeynep Bastık sahne aldı. ‘Ara’, ‘Mod’, ‘Felaket’, ‘Dargın’ gibi en sevilen parçaları gençlerle birlikte hep bir ağızdan söyleyen Bastık, Mersinlilere unutulmaz bir akşam yaşattı.

 

ÖZDÜLGER: “KÖFN’Ü MERSİN’DE İLK KEZ AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYDUK”

 

Gençlik Festivali’nde sahnede Köfn grubuna çiçek takdim eden Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü ve Opera Sanatçısı Bengi İspir Özdülger, “Merhaba gençler. Sevgili Köfn’ü ilk kez Mersin’de bu güzel şehrimizde ağırlıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Köfn sanatçısı Salman Tin de Mersinlilerle ilk kez buluştuklarını ifade ederek, “Bu güzel karşılama için çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten evimizde hissettik. Mersin’e gelişimiz bizim için ilkti. Buna vesile oluğunuz için de teşekkürler” dedi.

 

“SİZ GENÇLERİ ÇOK SEVİYORUZ”

 

Köfn’den sonra ise sevilen sanatçı Zeynep Bastık sahneye gelerek Mersinlilere unutulmaz bir akşam yaşattı. Birbirinden güzel şarkılarını Mersinli gençlerle birlikte seslendiren Zeynep Bastık’a Başkan Vahap Seçer adına Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü ve Opera Sanatçısı Bengi İspir Özdülger tarafından çiçek takdim edildi. Özdülger yaptığı konuşmada “Sevgili gençler; Başkanımız Sayın Vahap Seçer’in hepinize ve siz sevgili Zeynep Bastık’a selam ve sevgilerini getirdim. Sizleri burada ağırlıyor olmaktan çok mutluyuz gerçekten. Şehrimiz çok güzel, gençlerimiz çok güzel, kendini genç hisseden sevgili vatandaşlarımız çok güzel, biz çok güzeliz. Size de bu güzel şehirde bizimle beraber olduğunuz için çok teşekkür ediyoruz. Biz hepimiz sizleri çok seviyoruz sevgili gençler. Başkanımızın da sizi ne kadar sevdiğini sizlere iletmek istedim. İyi eğlenceler diliyorum” dedi.