Karacaoğlan türküleriyle anıldı | Güney Gazetesi Mersin

Karacaoğlan türküleriyle anıldı

Bu yıl 6.’sı düzenlenen ‘Karacaoğlan Türküleri Gecesi’ Mut’un merkezinde yer alan Taşhan’da, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte hem yerel hem de ulusal sanatçılar, Karacaoğlan’ın türkülerini ve şiirlerini seslendirerek Mutlulara güzel bir akşam yaşattı. 

Karacaoğlan türküleriyle anıldı


Her yıl geleneksel olarak Mut Çıtlık Kültür Sanat Dergisi’nin düzenlemiş olduğu ‘Karacaoğlan Türküleri Gecesi’nin 6.’sı, bu yıl Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Mut Taşhan’da gerçekleşti. Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mut Kaymakamlığı ve Mut Belediyesi’nin iş birliğinde gerçekleşen ve ünlü halk ozanını anmak için düzenlenen etkinlikte, hem yerel hem de ulusal sanatçılardan Ali Rıza Yılmaz, Sade Demir, Nimet Akkulak, Ali Deveci, Ali Ölmez, Ergün Parlat, Ertan Uysal, Fikri Demir, Mehmet Çiftçioğlu ve Mustafa Mete sahne aldı.

Mutlu vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği, Karacaoğlan şiirlerinin ve türkülerinin seslendirildiği anma gecesi, dinleyenlerden büyük beğeni topladı. Üretici kadın stantlarının da yer aldığı etkinlikte, üretici kadınlar el emeği ürünlerini sergileyip satışa sundu.  Mut ilçesiyle özdeşleşen ve Karacaoğlan kültürünü kucaklayan ilçede, böyle büyük bir ozanın bu topraklarda yetişmiş olmasını kutlayan Karacaoğlan sevdalıları, aynı zamanda böylesi zengin bir değeri yaşatmanın mutluluğunu yaşadı.

Bu sene 6.’sı düzenlenen ‘Karacaoğlan Türküleri Gecesi’ne Mut Taşhan’da Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığını belirten Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı görevlisi Burcu Sert, “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, bu tarz etkinliklere katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu etkinliği yapmamızın amacı hem Mut’un merkezindeki etkinliğe ev sahipliği yapmak, hem de Taşhan’ daki üretici kadınlarımıza destek olmak. Etkinliğe, katılımcılar ve ilgi gerçekten çok yoğundu” dedi. (Haber Merkezi)