“Mersin sinema sektörü için cazibe merkezi olabilir” | Güney Gazetesi Mersin

“Mersin sinema sektörü için cazibe merkezi olabilir”

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Üniversitesi işbirliğinde kurulan Sinema Ofisi’nin çalışmaları hakkında bilgi vermek amacıyla Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr Hakan Erkılıç ile Sinema Ofisi ekibi Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi Koçak’ı ziyaret etti.

“Mersin sinema sektörü için cazibe merkezi olabilir”Mersin’in doğası, lojistik gücü ve iklim yapısıyla sinema sektörü için uygun bir platform olduğunu söyleyen Doç. Dr. Erkılıç, kurdukları sinema ofisi aracılığıyla yapımcı ve yönetmenlerle kent arasında bir köprü görevi üstleneceklerini ifade ederek, Tarsus’un da bu noktada önemli bir destinasyon olduğuna dikkat çektiler. Mersin ve Tarsus’u sinema filmleri, televizyon projeleri ve reklam filmleri için çekim merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini anlatan Erkılıç, bölgeye artı değer kazandırma amacında olduklarını vurgulayarak işbirliği yapmayı istediklerini söyledi.

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi Koçak da Mersin Sinema Ofisi kurulumunun güzel bir başlangıç olduğunu, tanıtım için de önemli fırsatları beraberinde getireceğini belirterek, işbirliğine açık olduklarını ifade etti. (Haber Merkezi)