Toroslar’da sanat buluşması | Güney Gazetesi Mersin

Toroslar’da sanat buluşması

Toroslar Belediyesi ile Akdeniz Sanat Kolektifi işbirliğinde Kızılkaya Yenidünya Derneği’nde bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Mersin Edebiyat Sanat Kampı, yoğun ilgi gördü. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da katılarak sanatseverlerle bir araya geldi.

Toroslar’da sanat buluşmasıBaşkan Yılmaz, bu etkinliğe katkı sunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, edebiyat, müzik, sinema, fotoğraf ve dans sanatlarını Toroslar’da buluşturan sanatseverlere ve hemşehrilerine teşekkür etti.

2 gün süren Edebiyat Sanat Kampı dolu dolu etkinliklerle geçerken, Kızılkaya Yenidünya Derneği Mengi Ekibi’nin yöreye özgü mengi oyunu ise ilgi odağı oldu.

Kızılkaya Mahalle Muhtarı Candan Kara, Kızılkaya Yenidünya Derneği Başkanı Müslüme Armutoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, sanatçılar ve Mersin AKUT ekibinin de yer aldığı kampta ekolojik sorunlar konuşuldu ve paneller yapıldı. Kampta yazarlar da kitaplarını okuyucularla buluşturdu.

 

“SİZLERLE BİR ARADA OLMAKTAN MUTLULUK DUYDUM”

 

Başkan Yılmaz; “Bu derneği seviyorum, köyümüzü seviyorum, Köyümüzün mengi dönen mahalle sakinlerini seviyorum. Sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duydum. Bu etkinliklere devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Yılmaz, Kızılkaya Mahalle Muhtarı Candan Kara ve Mahalle sakinlerinin adına yaptırdığı otobüs durağı için de teşekkür etti.  Eşi Meltem Yılmaz ile birlikte kamptaki etkinliklere katılan Başkan Yılmaz, daha sonra “Mersin’den İnsan Hikayeleri” fotoğraf sergisini de gezdi. (Haber Merkezi)