Sokak Sanatçıları Festivali 14 Ekim’de | Güney Gazetesi Mersin

Sokak Sanatçıları Festivali 14 Ekim’de

Yenişehir Belediyesi ve Mersin Rotary Kulübü iş birliğiyle düzenlenecek olan 5. Mersin Kushimoto Sokak Sanatçıları Festivali, bu yıl 14 Ekim Cumartesi günü yapılacak. Türkiye’nin farklı kentlerinden sanatçılar Kushimoto Sokağı’nda bir araya gelecek ve gün boyunca birbirinden güzel performanslar sergileyecek.

Sokak Sanatçıları Festivali 14 Ekim’de14 Ekim saat 10.00’da başlayacak festival kapsamında Kushimoto Sokağı gün boyunca trafiğe kapatılacak. Sokak sanatçıları akşam saat 23.00’e kadar renkli gösterilerle Mersinlilerle buluşacak. Festivalde ünlü DJ ve keman sanatçısı Uğur Yıldırım da sahne alacak.

 

 “FESTİVALİMİZ MERSİN GİBİ ÇOK RENKLİ”

 

Tüm Mersinlileri festivale davet eden Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Müzisyenlerin ve ressamların yaratıcı eserleri, dans gruplarının enerjisi ve performans sanatçılarının etkileyici gösterileriyle dolu harika bir festival Mersinlileri bekliyor. Sanatı sokağa taşıdığımız, sokak sanatçılarını bir araya getirdiğimiz 5. Mersin Kushimoto Sokak Sanatçıları Festivali’miz yine çok renkli ve çok eğlenceli geçecek” diye konuştu.

“ŞEHRİN DOKUSUNA BÜYÜK KATKI SAĞLIYOR”

 

Mersin Rotary Kulübü Başkanı Rujdan Doğan ise “Şehre unutulmaz anlar yaşatacak olan Mersin Kushimoto Sokak Sanatçıları Festivali'nin beşincisini düzenliyoruz. Bu prestijli etkinlik, sokak sanatçılarını, yerel markaları ve Türkiye genelinde gelen birçok rotaryen ve rotary kulübünü bir araya getirerek Mersin'e, oldukça büyük bir değer katıyor. Festival, sokakları melodilerle dolduran yetenekli sokak sanatçılarının yanı sıra, Mersin'in yerel iş dünyasının önemli temsilcilerini bir araya getiriyor” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)