Akkuyu’dan havalimanına direkt ulaşım sağlanacak | Güney Gazetesi Mersin

Akkuyu’dan havalimanına direkt ulaşım sağlanacak

Çukurova Havalimanının 2024 yılının ilk çeyreğinde hizmete alınacağı işletmeci firma tarafından açıklanmıştı. Adana Esnaf Odalarının öncülüğünde kurulan bir taşımacılık kooperatifi de Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay’dan havalimanına ulaşımın kendileri tarafından sağlanacağını duyurdu. Kooperatif 300 araçla hizmet verecek. Akkuyu Nükleer Santralinden havalimanına direkt servis de olacak.

Akkuyu’dan havalimanına direkt ulaşım sağlanacak


2024 yılının başında faaliyete başlaması planlanan Çukurova Havalimanı’nda ulaşım hizmetini Çukurova Bölgesel Havalimanı Taşıma ve İşletme Kooperatifi sağlayacak. 

Çukurova Havalimanı yapımını ve işletmeciliğini üstlenen Kozuva Şirketler Grubu ile ulaşım hizmetleri alanında mutabakata vardıklarını belirten Çukurova Bölgesel Havalimanı Taşıma ve İşletme Kooperatifi Başkanı Yasin Boyraz, havalimanının bölgeye değer ve ekonomik katkı sağlayacağını söyledi. 

Çukurova Havalimanı ulaşım hizmetlerinin tamamını esnafların oluşturduğu bölgede kurulan bir kooperatifin üstlenmesinin bölge adına gurur verici olduğunu söyleyen Boyraz, “Kurulduğumuz günden itibaren Adana ve Mersin bölgesi esnafımıza fayda sağlayabilmek için çok ciddi mücadele verdik. Özellikle Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Sayın Niyazi Göger’in destekleri ile böylesine önemli bir hizmeti bölgemize kazandırdık. Sürecin en başından itibaren her zaman yanımızda olan Birlik Başkanımıza desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz” dedi. 

 Projenin detayları hakkında da açıklamalarda bulunan Yasin Boyraz, “2000 kişilik istihdamı hedeflediğimiz Çukurova Havalimanı yolcu taşıma işinde, ulaşım hizmetini 100 otobüs, 100 VIP minibüs ve 100 taksi olmak üzere toplamda 300 araçla yolcu memnuniyeti odaklı ve kaliteli hizmet anlayışıyla sunacağız” dedi. (Haber Merkezi)