Meyveleri sokağa döken seyyar satıcı isyan etti | Güney Gazetesi Mersin

Meyveleri sokağa döken seyyar satıcı isyan etti

Tarsus’ta zabıtalar tarafından arabasına el konulan seyyar satıcıya ceza yazıldı. İddiaya göre akşam saatlerinde aldığı arabasındaki meyvelerin çöp haline getirildiğini belirten vatandaş durumu protesto etmek için meyveleri belediye binasının önüne döktü. Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Perihan Koca duruma tepki göstererek “Emekçinin üç kuruşuna, çoluğunun çocuğunun rızkına göz dikiliyor. Neden mi? Bu ülkede uyuşturucu baronu olmak, katil, tecavüzcü olmak suç değil ama seyyar satıcı olmak suç” ifadelerini kullandı.

Meyveleri sokağa döken seyyar satıcı isyan etti


 

ELVAN KONUK

Tarsus’ta meyve satan bir seyyar satıcıya zabıta ekipleri ceza yazarak arabasına el koydu. Duruma isyan eden satıcı olayı videoya aldı. Arabasının akşam 16.30’da zabıtalar tarafından alındığını söyleyen vatandaş videolarda “Mallarım akşam bana çöp olarak teslim edildi. Çöp olarak aldığım meyveleri protesto amaçlı yere döktüm. Bu uygulamayı protesto ediyorum, emekten ve emekçiden yana olduğunu söyleyen halk belediyecilerinin halka nasıl zulüm ettiklerini siz de görün” ifadelerini kullandı.

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Perihan Koca da videoları paylaşarak duruma tepki gösterdi. Koca, “Bu görüntüleri Tarsus'ta evine ekmek götürmek için çalışıp didinen bir kardeşimiz gönderdi. Seyyar satıcılık yaptığı için Tarsus Belediyesi ilçe zabıtaları tarafından ekmek teknesine el konulup ceza kesiliyor, el konulan ürünleri “çöp” olarak kendisine geri veriliyor. İzleyin lütfen, maruz kaldığı uygulamaları bizzat kendisi videoya alıyor. Burnundan soluyarak, dişlerini sıka sıka kendi ürünlerini belediyenin önüne dökerek durumu protesto ediyor. Memleketin her tarafı talan edilirken, çeteler, mafyalar ülkenin dört bir yanına çöreklenmiş milyar dolarları cukka ederken yasalar uykuya alınıp yağmanın, suçun önü bizzat açılıyor. Emekçinin üç kuruşuna, çoluğunun çocuğunun rızkına göz dikiliyor. Neden mi? Bu ülkede uyuşturucu baronu olmak, katil, tecavüzcü olmak suç değil ama seyyar satıcı olmak suç” şeklinde konuştu.


  Meyveleri sokağa döken seyyar satıcı isyan etti