“Vatandaşlar alamamaktan <br> esnaf satamamaktan şikayetçi” | Güney Gazetesi Mersin

 “Vatandaşlar alamamaktan
esnaf satamamaktan şikayetçi”

Anamur ve Yenişehir ilçesinin kırsal mahallerine ziyaretinin ardından, Mut’ta vatandaşlarla bir araya gelen İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, pazarcı esnafının sorunlarını dinledi.  Kocamaz, “vatandaşlarımız alamamaktan, esnaflarımız satamamaktan şikayetçi” dedi.

 “Vatandaşlar alamamaktan <br> esnaf satamamaktan şikayetçi”


İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, Anamur ve Yenişehir’de birtakım ziyaretler gerçekleştirdi. Mut TSO, Üretici Kooperatifi ile Ziraat Odasını da ziyaret eden Kocamaz, oda başkanları ve üyelerden ülkenin ve esnafın içinde bulunduğu sıkıntılarla konusunda istişarelerde bulundu.

İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz’ın Mut ziyaretine İl Başkanı Mehmet Dutar ve İl Yöneticileri de katıldı. Kocamaz ve beraberindeki heyet Mut programına ilçe teşkilatında yapılan toplantıyla başladı.

 

KOCAMAZ PAZAR ESNAFIYLA BİRARAYA GELDİ

 

Toplantının ardından İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz’a eşlik eden İl Başkanı Mehmet Dutar, Mut İlçe Başkanı Zeynep Gürdal Köse,önceki dönem Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz ile İl ve İlçe Yöneticilerinin aralarında bulunduğu heyet, Mut Cuma Pazarında esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. 

Esnaf ve vatandaşın büyük ilgisiyle karşılanan Kocamaz, esnafla sohbet etti, taleplerini dinledi.  Mut Cuma Pazarında esnaflar yaşadıkları sıkıntıları, hayat pahalılığı, ekonomik zorlukları ve üst üste yapılan zamlardan dolayı yaşadıkları sıkıntılar konusunda şikayetlerini dile getirdi.

Sıkıntıları dinleyip, çözüme kavuşturmak için esnaf ve vatandaşın her zaman yanında olacaklarını belirten Milletvekili Kocamaz, “Pazarcı esnafımız bizim evladımız, kardeşimiz, hemşehrimizdir. Şehrimizde hizmet veren esnaflarımızın sıkıntılarını dinlemek, çözüme kavuşturmak ve hal hatır sormak amacıyla esnafımızla sık sık bir araya geliyoruz. Sevdamız Mersin’e hizmet veren esnafımız her daim başımızın tacıdır” dedi.

Ziyaretine Mut Çınaraltında vatandaşlarla sohbet eden Kocamaz ve partililer burada da vatandaşların talep, öneri ve isteklerini dinledi. İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz ve yanındaki heyet Mut Ticaret ve Sanayi Odası’nı ve Mut Üreticiler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ni ziyaret etti. Kocamaz, ziyarette, zeytin, kayısı, incir diyarı Mut’un sorunlarını TBMM’de dile getirmek için ederek notlar aldı.

 

ZEYTİN ÜRETİCİSİ ÇÖZÜM BEKLİYOR

 

Son olarak İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz ve Partililer, Mut Ziraat Odası’nı ziyaret etti. Çiftçilerin sorunlarının konuşulduğu ziyarette Mut Ziraat Odası Başkanı Muharrem Yılmaz, Zeytin hasadının başladığı bu günlerde çiftçilerin üretim ve işçi maliyetlerinden dolayı sıkıntılı olduklarını   bunun da zeytin fiyatını arttırdığını, bu nedenle de vatandaşın da zeytini ve yağını alırken zorlanacağını ifade etti.

İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz ise “2002 yılında Türkiye’de tarımdan geçinen nüfus yüzde 37 idi. Avrupa Birliği sizi bu şekilde biz Avrupa Birliğine alamayız dedi. Tarımdan geçinen nüfusu yüzde 17’ye indirmeniz lazım dediler. Hükümette onu hedef alınca tarım çok büyük zarara uğradı, geriye gitti. Şu anda tarımdan geçinen nüfus yüzde 8.  Ülkemizin çok değerli tarım alanları tarım dışına çıkartıldı. İnsanlar ekmiyor. Bizim vatandaşımız üretiyor, ilaç, mazot, gübre, sulama ve elektrik pahalı. Vatandaşın ürettiği ürün yaptığı masrafı karşılamıyor” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)