Gülnar doğalgazı bekliyor | Güney Gazetesi Mersin

Gülnar doğalgazı bekliyor

Gülnar doğalgazı bekliyor


Aksa Çukurova Doğalgaz, yaklaşık 46 milyon TL tutarında yatırımla Gülnar ilçesine bu kış doğalgaz arzı sağlamayı hedefliyor. Gülnarlı vatandaşlar Kasım ayı itibarıyla doğalgazla ısınmaya başlayacak.

İl merkezi dahil 4 ilçede 227 bin 367 abonenin doğalgazdan faydalandığı Mersin’de, Gülnar ilçesi de bu kış doğalgazla ısınan ilçeler arasında girecek.

Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar’ı ziyaret eden Aksa Çukurova Doğalgaz Mersin Bölge Müdürü Tufan Duman, “Gülnar Belediyemiz ile birlikte çok hızlı bir şekilde koordine olarak başlattığımız çalışmalarda; şu ana dek yaklaşık 26 kilometre şebeke montajı gerçekleştirdik. Akdeniz ve Ayvalı mahallelerinde test ve devreye alma işlemleri tamamlanan 440 adet binanın bağlantı hattı montajlarını yaptık. Çalışmalarımız Hacıpınar Mahallesi’nde de sürüyor. Kasım ayı sonunda bu üç mahallemize gaz arzı sağlamayı hedefliyoruz. Gülnarlı vatandaşlarımızı doğalgaz aboneliği hakkında bilgi almak ve başvurularını yapmak için Gülnar Belediye binasında bulunan Aksa Doğalgaz talep masasına bekliyoruz” diye konuştu.

 

DOĞALGAZ BİLGİLERNDİRME TOPLANTISI 28 EYLÜL'DE

 

Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar, "Belediyemiz işbirliğiyle Aksa Çukurova Doğalgaz yetkililerinin de katılacağı bilgilendirme toplantısı 28 Eylül 2023 Perşembe günü Saat 14.00'de Gülnar Kültür Merkezinde yapılacak. Bu toplantıya sivil toplum kuruluşlarımızı, siyası parti temsilcilerimizi, muhtarlarımızı, doğalgaz işi ile uğraşan esnaflarımızı ve bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz. Bu toplantı da doğalgaz hakkında aklınıza takılan bütün soruların cevabını bulabileceksiniz" dedi. (Haber Merkezi)