Feray Şahin, ölümünün 6. yılında anıldı | Güney Gazetesi Mersin

Feray Şahin, ölümünün 6. yılında anıldı

Mezitli’deki evinde katledilen üniversite öğrencisi Feray Şahin, 6. ölüm yıldönümünde anıldı. Mezitli Belediyesi tarafından Yeni Mahallede bulunan Feray Şahin Parkı’nda toplanan grup, giderek artan kadın cinayetlerine karşı tek yürek oldu. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra, STK temsilcileri, çok sayıda aktivistin katıldığı anma töreninde; Feray Şahin’in ailesi duygusal anlar yaşadı.

Feray Şahin, ölümünün 6. yılında anıldı


Mezitli’deki evinde katledilen üniversite öğrencisi Feray Şahin, ölüm yıldönümünde Mezitli’de anıldı. Konuşmasında hâkim ve savcılara seslenen Feray Şahin’in annesi Aysel Şahin; “Bana bir söz vermiştin kızım; ‘Anne bir şeye ihtiyacın olursa beni ara ve söyle her zaman senin yanındayım’ demiştin, işte şimdi söylüyorum kızım benim sana çok ihtiyacım var, senin kokuna, anne deyişine, sarılışına ve gülüşünü, seni çok özledim. Senden çok özür diliyorum yavrum hani bende sana bir söz vermiştim ya şartlar ve koşullar ne olursa olsun, senin elini hiçbir zaman bırakmayacağım diye, ama maalesef son nefesinde yanında olamadım, elini tutamadım, son sözünü duyamadım yavrum. Ne olur beni afet annem, bu acı öyle bir acı ki et kemikten ciğer yerinden sökülür gibi. Soruyorum siz dostlara, yakınlarıma çevreme; siz hiç avazınızın çıktığı kadar evladım, kızım diye ağladınız mı? Ben şimdi burada o katilin annesine soruyorum, biz bu acıları yaşarken, o bir katil annesi olarak kafasını yastığa rahat koyabiliyor mu” şeklinde konuştu.

Babası Bekir Şahin’de konuşmasında, “Feray ne yazık ki kadın cinayetlerin ne ilki ne de sonuncusu oldu. Feray hayalleri olan bir evin tek kızıydı. 23 yaşına kadar büyüttüğümüz üniversite son sınıf öğrencisi, pırıl pırıl gencecik bir kızdı. Onu bu genç yaşında toprağa verdik. Deliller yok edildi. Katil korundu. Delillerin birçoğu eksik toplanmıştı. Adli Tıp, Feray’ın uzaktan ateş edilerek öldürüldüğünü belirlemesine rağmen, kızımın tırnaklarının arasında katilin DNA’sı olduğunun tespitine rağmen, maalesef bu çok önemli iki delil yok sayıldı. Yaşanan cinayetlere sessiz kalmayın. Yeter, Feray’lar ölmesin” ifadelerini kullandı.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise Feray Şahin’in ailesine her daim destek olacaklarını dile getirdi. Tarhan, “Tüm toplumsal olaylara karşı STK’ların daha duyarlı olmaları gerekiyor. Kadın cinayetleri son bulmayacaktır. Giderek artıyor maalesef. Daha çok duyarlı olup sesimizi çıkarmamız gerekiyor. Feray kızımıza adalet için bugün buradayız. Feray’ın vefatı üzerinden 6 yıl geçti. Ama davası dört yıldır Yargıtay’da devam ediyor. Dosya arşivde ve incelenmiyor. Faili dışarda rahatça geziyor. Böyle bir adaletsizlik kabul edilemez. Böyle kararlar elbette Feray’ın Annesini ve Babasını incitecektir. Ama biz onlara her zaman destek olacağız. Feray’ın adını bu parkta yaşatacağız. Bizim belediyemizde stajyer olarak son günlerini geçiren, mimarlık fakültesi öğrencisi Feray’ı rahmetle anıyoruz. Annesine ve babasına tekrardan başsağlığı diliyorum” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

 


  Feray Şahin, ölümünün 6. yılında anıldı