Tarsusspor teknik patronu Secerlioğlu sakatlıklardan yakındı: Şoförsüz araç gibiyiz | Güney Gazetesi Mersin

Tarsusspor teknik patronu Secerlioğlu sakatlıklardan yakındı: Şoförsüz araç gibiyiz

Tarsusspor teknik patronu Secerlioğlu sakatlıklardan yakındı: Şoförsüz araç gibiyiz


HASAN KÜÇÜK

 

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin (KBSL) ilk karşılaşmasında deplasmanda Beşiktaş’a 10 sayı farkla yenilmesinin ardından 2. Hafta maçında da evinde Antalya Toroslar Basketbol’a 17 sayı farkla 70-87 mağlup olan İlkem Yapı Tarsuspor’da büyük üzüntü yaşanıyor. Kaptan Merve Uygül’ün ardından önemli oyunculardan Chastity Reed’in de sakatlanması ve WNBA’deki Danielle Robinson’un henüz dönmemiş olması Başantrenör Mustafa Secerlioğlu’nu kara kara düşündürüyor.   

Secerlioğlu, Güney’e yaptığı açıklamada, Galatasaray’dan oyun kurucu mevkisine transfer ettikleri kaptanları Merve Uygül’ün ayak baş parmağındaki kırığın iyileşmemesi, Amerika’dan transfer ettikleri Danielle Robinson’un WNBA’deki maçlarının devam etmesi nedeniyle oynadıkları iki maçta eksiklik hissettiklerini söyledi.

 

“TOPARLANIP GALİBİYET SERİLERİNE BAŞLAYACAĞIZ”

Buna rağmen ilk oynadıkları Beşiktaş maçının 3 periyodunu önde bitirirken Antalya Toroslar Basketbol maçının 2 periyodunda iyi mücadele ettiklerini anlatan Secerlioğlu “Point guard pozisyonundaki  ciddi eksiklikler nedeniyle maçın sonunu getiremiyoruz. Bir an önce Danielle Robinson’un WNBA’deki maçlarının bitip gelmesini aynı zamanda takım kaptanımız olan Merve Uygül’ün iyileşmesini bekliyoruz. Bu süreçte tabiki bu mağlubiyetler olacak. Çünkü sezon beklenenden erken başladı. Bizde belli bir süre sonra 3-4 hafta içinde toparlanıp galibiyet serilerine başlamayı umuyoruz” dedi.

 

“SAKATLIKLARLA BOĞUŞUYORUZ”

Hafta sona Kayseri ekibi Melikgazi Basketbol ile yapacakları maça yine eksik kadro ile gideceklerini belirten Secerlioğlu, “Diğer bir Amerikalı oyuncumuz Chastity Reed’in belinde fıtık patlağı oluştu. Onun da oynaması zor görünüyor.   Bu süreçte sakatlıklarla boğuşuyoruz. En kısa sürede sakat oyuncularımız iyileşir, toparlanma sürecine gireceğiz diye bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Maddi olarak problemlerinin olmadığını, sakatlıklar ve WNBA’deki Danielle Robinson’un  takıma dahil olamamasının sıkıntısının yaşadıklarını vurgulayan Secerlioğlu şunları söyledi: “Basketbolda en önemli mevkii point guart. O mevkide oynayan iki oyuncumuz sakat. Araçta şoför ne ise basketbolda point guard odur. Arabayı şoförsüz kullanıyoruz. Bu sıkıntıları en kısa sürede aşmaya çalışacağız.”