Kırtasiye yardımı kuyruğu | Güney Gazetesi Mersin

Kırtasiye yardımı kuyruğu

Mersin Mezitli Belediyesi, öğrencilerin temel ihtiyaçlarını karşılamada zorluk çeken ailelere kırtasiye malzemesi dağıttı. Yardımseverlerin de desteğiyle alınan kırtasiye seti dağıtımına yoğun ilgi gösteren veliler, seti alabilmek için Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi’nde uzun kuyruklar oluşturdu. Yardımdan 5 bin çocuk faydalandı.

Kırtasiye yardımı kuyruğu


Mezitli Belediyesinin ilkokul ve orta okul öğrencilerine yönelik kırtasiye malzemesi desteğine talep fazla olunca dağıtım Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Kırtasiye malzemesi desteği almak isteyen veliler kültür merkezinin önünde kuyruk oluşturdu. Gruplar halinde salona alınan öğrenciler, çocuklarının sınıfına göre malzeme desteklerinden faydalandı.

 

Mezitli Belediye Başkanı CHP’li Neşet Tarhan, kırtasiye setinin öğrencilerin yeni eğitim dönemine ihtiyaç duyulan gerekli malzemelerden oluştuğunu söyledi.

 

“BİZİM İÇİN ÇOCUKLAR ÇOK ÖNEMLİ

 

Tarhan, “320 kişilik Kız Öğrenci Yurdumuzu yaptık. Dört ay içinde tamamlanacak. Kız öğrencilerimize destek olacağız. Toplam 5 bin öğrenciye kırtasiye yardımı yaptık. Bizim için çocuklar çok önemli. Öğrencilerimize her türlü yardım ve destek sağlayacağız. Yaptığımız her işte siyasi parti ayrımı asla yapmadık. Benim için belediye başkanlığımdaki en önemli şey, çocuklarımızın gönlünü almak oldu. Çocuklarımızın Neşet amcası olabildiysem ne mutlu bana. Çocuklarımızın yüzlerinde gülümseme eksik olmasın istiyoruz. Onlar hep mutlu olsun istiyoruz. Türkiye koşullarında bunun ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Bizim görevimiz; emekliye, çocuğunu okutan aileye, engelliye, köydeki insanlara, ötekileştirilmiş, dışlanmış, sahipsiz olan insanlara sahip çıkmaktır. Görev yaptığımız on yılda bu doğrultuda ve bu ilkelerle ilerdik. Bundan sonra da desteğinizle aynı ilkelerle devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“İSTERDİM Kİ BÖYLESİNE BİR YARDIM ETKİNLİĞİNDE BİR ARADA OLMAYALIM”

 

Tarhan, “İsterdim ki böylesine bir yardım etkinliğinde bir arada olmayalım. Kimsenin böyle şeylere ihtiyacının olmamasını umut ediyoruz. Emeklilerimiz için de “29 Ekim 100. Yıl” dolayısıyla bir destek vermek istiyoruz. Onun da hazırlığını yapıyoruz. Çünkü toplumda şu anda en büyük sıkıntısı olan kesim, emekli vatandaşlar ve çocuk okutan aileler. Mezitli’de yaşayan 4 yıllık üniversiteyi kazanmış öğrencilerimize, 5 bin 500 lira yardım yapıyoruz. Elimizden geldiğince bu tür hizmetlerimize devam edeceğiz” şeklinde konuştu.


  Kırtasiye yardımı kuyruğu