Sınava hazırlık kursu ücretsiz, yemek belediyeden | Güney Gazetesi Mersin

Sınava hazırlık kursu ücretsiz, yemek belediyeden

Mersin Büyükşehir Belediyesinin Turgutreis Mahallesinde açtığı kurs merkezinden 7. Ve  8 sınıf öğrencileri ücretsiz olarak faydalanacak. Merkezde sınava hazırlık ve etüt hizmeti verilecek.

Sınava hazırlık kursu ücretsiz, yemek belediyeden


Mersin Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren eğitim ve öğretimi destekleme kurs merkezlerine bir yenisini daha ekledi. 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte kurs merkezinin yeni şubesi Turgutreis Mahallesi’nde açıldı. Hafta içi her gün 08.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet verecek olan kurs merkezinde, öğrencilerin öğle yemekleri de Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor.

 

“EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİNİ ÖNCELİYORUZ”

 

Dezavantajlı mahallelerde her geçen gün kurs merkezi sayısını artırdıklarını belirten Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Turgutreis Kurs Merkezi Sorumlusu Yahya Vurucu, kayıtlar esnasında öğrencinin ailesinin gelir durumuna bakılarak eğitimde fırsat eşitliğini öncelediklerini söyledi. Kurs merkezinde, alanında uzman öğretmenler eşliğinde öğrencilere hizmet verdiklerini ifade eden Vurucu, “Her biri kendi alanında deneyimli öğretmen ve rehberlik kadromuzla hizmete başladık. Bununla birlikte çocuklara ücretsiz kaynak kitap ve deneme sınavları sağlıyoruz. Aynı zamanda kurumlar arası bilgi yarışmaları ve geziler de düzenleyeceğiz” dedi.

 

“ÖĞRENCİLERİMİZİ ÜCRETSİZ KAYNAK KİTAP, DENEMELER VE BİREBİR ETÜTLERLE DESTEKLİYORUZ”

 

Turgutreis Mahallesi’nin dezavantajı mahallelerden biri olduğunu ve mahallede yaşayan çocukların ciddi eğitim problemleri olduğuna dikkat çeken Vurucu, “Çocuklarımız ciddi eğitim sorunlarıyla karşı karşıyalar. Çünkü gittikleri okullarda sınıflar oldukça kalabalık. Bizim sınıf mevcudumuz 12 ve 15 kişi arasında değişiyor. Öğrencilerin anlamadığı konularda birebir etütlerle ve kaynak kitaplarla destek veriyoruz. Öğleden önce kursa gelen öğrencilerimiz burada yemeklerini yedikten sonra okula gidiyor. Öğleden sonra gelen öğrencilerimiz ise önce yemeklerini yiyip sonra derslerine başlıyor” diye konuştu. Kurs merkezinde hafta içi her gün 7 ve 8. sınıf öğrencilerine hizmet verdiklerini kaydeden Vurucu, “7. sınıflarımız haftada 3 gün geliyorlar, ama 2 gün de gelip anlamadıkları konularla ilgili öğretmenlerimizden etüt alabiliyorlar. 8. sınıflar ise kurs merkezine haftanın 5 günü geliyorlar. Öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere gruplarımız değişiyor. Şu anda toplam 115 öğrencimiz var” ifadelerini kullandı.