Havuzda ‘ay yıldız’ final | Güney Gazetesi Mersin

Havuzda ‘ay yıldız’ final

Mezitli’de ücretsiz yüzme eğitimleri tamamlandı

 Havuzda ‘ay yıldız’ final


Mezitli Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde yaz dönemi boyunca açılan ücretsiz yüzme kursları final gösterisi ile sona erdi.

Mezitli Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesindeki portatif yüzme havuzunda ücretsiz olarak verilen eğitimler çocukların havuzda açtığı Türk Bayrağı gösterisi ile sona erdi.

Mezitli Spor Salonunda düzenlenen kapanış gösterisine Mezitli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Tay, Tesis amiri Taner İnal, Yüzme antrenörleri, cankurtaranlar, tesis personelleri, yüzme eğitimi alan öğrenciler ve aileleri katıldı.

Mezitli İlçe sınırları içerisinde bulunan ve yaz dönemi boyunca yoğun katılımın sağlandığı Portatif Yüzme Havuzu’nda “Mezitli'de Yüzme Bilmeyen Kalmasın” sloganıyla yola çıktıklarını belirten Mezitli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Tay şunları söyledi:

“İlçemizde yaşayan çocuklarımızın yüzme eğitimi almaları için Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından ilimize gönderilen son derece modern, bakımlı ve temiz olan portatif havuzumuzda yaz dönemi boyunca alanlarında deneyimli antrenörlerimiz ve cankurtaranlarımız eşliğinde vermiş olduğumuz yüzme eğitimlerini tamamladık. Yüzme kurslarımız ile öğrencilerimizin yaz aylarında özellikle okulların kapanmasından sonra bedensel ve fiziksel olarak sağlıklı bir eğitim alarak, yüzmeyi bilimsel olarak öğrenmelerine olanak sağlıyoruz. Yaz dönemi boyunca yüzme eğitimi alarak yüzme öğrenen çocuklarımızı kutluyorum. Bu süreçte eğitim veren antrenörlerimize, cankurtaranlarımıza, havuzumuzun bakımını yapan teknik ekipten İlçe müdürlüğümüz bünyesinde çalışan tüm personelimize gösterdikleri üstün gayretlerden dolayı teşekkür ediyorum." (Haber Merkezi)