Tekerleksiz karavanlar mahallesi | Güney Gazetesi Mersin

Tekerleksiz karavanlar mahallesi

Erdemli Belediyesi’nin Karavan Kamp Alanı karavancıların uğrayıp gittikleri bir yer olmaktan çıktı, kalıcı olarak konakladıkları bir yer haline geldi. Birçok karavan sahibi araçlarının tekerlerini söküp kamp alanında yaşamaya başladı.

Tekerleksiz karavanlar mahallesi


 

ABİDİN YAĞMUR

Erdemli Belediyesi’nin Karavan Kamp Alanı adeta tekerleksiz karavanlar mahallesi haline geldi. Sosyal medya hesabından duruma isyan eden Mimar Ramazan Carus, “Erdemli Belediyesine ait sözde karavan kamp alanı tarafını gezdim. Her gittiğimde yeni yeni tekerleksiz karavanların burayı gittikçe büyüttüğünü gördüm. O, onun önüne park yapmış, onun da önüne bir başkası yapmış. Resmen gecekondu mahallesine dönmüş durumda. Resmen Rio'nun Favelası gibi” dedi.

Parkın batısında güvenliği olan, halkın kullanımına kapalı prefabrik lüks konutların yapıldığını belirten Carus, plajın kişiselleştirildiğine dikkat çekti. Durumun tamamen yasadığı olduğunu vurgulayan Carus, “Burayı gezdikten sonra, rastlantı sonucu bir iktidar partili Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ile karşılaştım. Kendimi tanıttım. Durumu anlattım. Zaten onların da gördüğü, bildiği bir durum. O da bunun bir işgal olduğunu ifade etti ama ‘ne yaparsın işte’ der gibiydi. Onlar müdahale etmezse kim edecek? Resmen herkesin kendi cumhuriyetini ilan ettiği bir dönemi yaşıyoruz. Kim nereyi kaparsa” ifadelerini kullandı.

Bu arazinin Milli Emlak, Erdemli Belediyesi, Kaymakamlık ve Valiliğin yetki alanında olduğunu dile getiren Carus, “Umarım burada halkın oylarıyla seçilmiş, yetkilendirilmiş en örgütlü güçlerden biri olan büyükşehir yetkilileri de bunu duyar ve yasaların gereğini yapar. Tüm halka ait olan bu ve benzeri yerleri yasal kılıf altında bir grup insanın işgal etmesini engeller” diye konuştu.