Abdullah Özyiğit’ten iddialı çıkış: Hedef yüzde 75 | Güney Gazetesi Mersin

Abdullah Özyiğit’ten iddialı çıkış: Hedef yüzde 75

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “2019’da hep birlikte yüzde 63,5’lik oy oranıyla, halkımızın büyük bir teveccühüyle göreve geldik.  Şimdi hedefimiz Yenişehir’de yüzde 75 seviyelerinde oy olmak, Mersin Büyükşehir Belediyesini tekrar Cumhuriyet Halk Partisine ve Genel Başkanımıza hediye etmek” dedi.

Abdullah Özyiğit’ten iddialı çıkış: Hedef yüzde 75


ABİDİN YAĞMUR

 

CHP Yenişehir İlçe Kongresine katılan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Biz bir araya geldiğimizde, bu ülkenin her yerinde umut yeşerir.  Yarının Türkiye’sini, Mersin’ini ve Yenişehir'ini inşa etmek için, her zaman olduğu gibi bugün de birlikte durmalı, birlikte çalışmalıyız” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin çok zor bir süreçten geçtiğine işaret eden Başkan Özyiğit, ekonomik kriz ve toplumsal kutuplaşmanın halkın refahını ve ülkenin geleceğini tehdit ettiğini vurguladı.

Özyiğit, “Bu zor dönemde, mücadeleye ve umuda ihtiyacımız var.   Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi olarak, 100 yıldır olduğu gibi bu zor dönemde de ülkemizin umudu olmaya kararlıyız, mücadele etmeye mecburuz.  Bizler, her zaman mücadeleden yana olduk, umudu temsil ettik.  Haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin karşısında durduk ve en güçlü şekilde durmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“SÖZ VERİYORUM”

 

İlçe başkanlığına aday olan Çağatay Çakar, Toprak Çalışkan ve Erkan Dümer’i gösterdikleri olgunluktan dolayı tebrik eden Özyiğit, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Yenişehir Belediye Başkan Adaylığıyla beni onurlandırdığında hem teşekkür etmek hem de mücadele sözü vermek için kendilerini ziyaret ettim.  Bana “Seni şimdi tebrik etmiyorum, Sayın Vahap Seçer’i Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı seçtiğinizde tebrik edeceğim” demişti.  Buna karşın ben de onurumla ve emeğimle çalışacağıma söz vermiştim.  Şimdi bu kürsüden, sizlerin huzurunda Sayın Genel Başkanımıza bir söz daha veriyorum.  2019’da hep birlikte yüzde 63,5’lik oy oranıyla, halkımızın büyük bir teveccühüyle göreve geldik.  Şimdi hedefimiz Yenişehir’de yüzde 75 seviyelerinde oy olmak, Mersin Büyükşehir Belediyesini tekrar Cumhuriyet Halk Partisine ve Genel Başkanımıza hediye etmek.  Bu hedef doğrultusunda partili yol arkadaşlarımdan aldığım güçle, mücadelemi en iyi şekilde sürdüreceğim.  Söz veriyorum. Hepimiz, Partimizi daha ileriye taşıma yolunda bir aradayız ve ortak bir amaç etrafında birleşiyoruz. Ben inanıyorum siz de inanın; birlikte, daha adil, daha özgür ve daha demokratik bir ülke hayalini gerçekleştireceğiz.  Yenişehir'in, daha aydınlık yarınlarının teminatı olan gençlerimize, kadınlarımıza, emekçilerimize ve her bir vatandaşımıza olan sorumluluğumuzu bir an olsun unutmadık. Birlikte, daha güçlü bir Yenişehir ve daha güzel bir Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.