Usta sanatçılar Mersinlilerle buluştu | Güney Gazetesi Mersin

Usta sanatçılar Mersinlilerle buluştu

Yenişehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında usta sanatçılar Sunay Akın ve Ali Altay’ı Mersinlilerle buluşturdu. Sunay Akın “Yüz Yüze” gösterisiyle unutulmaya yüz tutan değerleri bilim vurgusuyla anlatırken, Ali Altay ise birbirinden güzel şarkıları seslendirdi.

Usta sanatçılar Mersinlilerle buluştu30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerinde araçlı kortej geçişi düzenleyerek zaferin coşkusunu sokaklara taşıyan Mersin Yenişehir Belediyesi, usta oyuncu ve yazar Sunay Akın ile Cumhuriyet sevdalısı sanatçı Ali Altay’ı Mersinlilerle buluşturdu. Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen kutlama programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

“ATATÜRK'ÜN İŞARET ETTİĞİ AYDINLIK YOLDA YÜRÜMEYE KARARLIYIZ.”

 

Programı Mersinlilerle birlikte izleyen Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Fikirleriyle bizlere her zaman ışık olan Büyük Atatürk’ü ve özgürlük mücadelemizin tüm kahramanlarını saygıyla anıyorum.  Bugün, 30 Ağustos ruhuyla geleceğe bakıyoruz.  Geçmişten aldığımız güçle, ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıma azmi ve kararlılığıyla çalışıyoruz.  Demokrasiye, ileri teknolojiye ve bilime dayalı bir Türkiye idealine ulaşmak için birlikte çalışmaktan da asla geri durmayacağız. Bugün Yenişehir’de verdiğimiz asıl mücadele Atatürk’ün çizdiği yolu ve ilkelerini kendine rehber edinen, bilime inanan, sağlıklı nesiller yetiştirmektedir.  Bizim yolumuz, çağdaş Türkiye yoludur.  Bizim yolumuz, tarihimizin derin köklerini, kültürel zenginliğimizi ve milli değerlerimizi harmanlayarak ilerlemektir. Atatürk'ün işaret ettiği aydınlık yolda yürümeye kararlıyız” dedi.

“ONLARIN AYDINLIK İDEALLERİNE, ÖZGÜR DÜŞÜNCELERİNE VE SORUMLULUK DUYGULARINA İNANIYORUZ.”

 

Gençlere en iyi eğitimi vererek, onların gelecekte büyük başarılar elde etmesi için çalıştıklarına dikkat çeken Başkan Özyiğit, “Bilim ve sanatla, eğitim ve teknolojiyle donanmış bir nesil yetiştirme hedefiyle yürüyoruz. Geleceğe umutla bakıyoruz, çünkü gençlerimiz, ülkemizin gerçek zenginliğidir.  Onların aydınlık ideallerine, özgür düşüncelerine ve sorumluluk duygularına inanıyoruz.  Onlara en iyi eğitimi sunarak, liderler, bilim insanları, sanatçılar ve düşünürler olarak yetişmelerine olanak sağlıyoruz” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)


  Usta sanatçılar Mersinlilerle buluştu