Nusret Mayın Gemisine ziyaretçi akını | Güney Gazetesi Mersin

Nusret Mayın Gemisine ziyaretçi akını

Nusret Mayın Gemisi 8 ayda 32 bin yerli ve yabancı turist ağırladı.

Nusret Mayın Gemisine ziyaretçi akınıTarsus’un turistik ve tarihi zenginliklerinden biri olan Nusret Mayın Gemisi, yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgiyle karşılanmaya devam ediyor. 8 ayda 32 bin turiste ev sahipliği yapan Nusret Mayın Gemisi, Tarsus’un turizmine büyük katkı sağlıyor.

Çanakkale Savaşı’nın kaderini boğaza döşediği mayınlarla değiştirmesi ile bilinen Nusret Mayın Gemisi Tarsus’ta yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. 8 ayda 32 bin ziyaretçiyi ağırlayan Nusret Mayın Gemisi Tarsus’un tarihi ve turizmine büyük katkı sağlıyor. Her yıl yerli ve yabancı turistlerin ziyaretçi akınına uğrayan Nusret Mayın Gemisi, halka açık olarak sergileniyor.  Gemiye sahip çıkan ve tarihi değerleri koruma konusundaki kararlılığını ortaya koyan Tarsus Belediyesi gemiyi düzenli aralıklarla temizliyor ve bakımlarını gerçekleştiriyor. 

Tarihi Nusret Mayın Gemisi'nin kaderine terk edildiği iddialarına yönelik Tarsus Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre geminin restore edilen balmumu heykelleri ve düzenli olarak gerçekleştirilen temizlik ve bakım çalışmaları ile geminin tarihi dokusunu yaşatmak amaçlanıyor. (Haber Merkezi)


  Nusret Mayın Gemisine ziyaretçi akını