Sosyal ve eğitici etkinlikler bu merkezde | Güney Gazetesi Mersin

Sosyal ve eğitici etkinlikler bu merkezde

Mezitli Belediyesi tarafından toplumsal farkındalığı arttırmak amacıyla 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında hizmete açılan Otizm Evi, ilçede yaşayan otizmli bireylerin yaşam kalitesini arttırıyor. Menderes Mahallesi, Barbaros Hayrettin Paşa Caddesi, Uğur Mumcu Parkı içerisinde açılan Otizm Evi’ne gelen bireyler, sosyal etkileşimin yanında beceri ve eğitici çeşitli etkinliklerle kendilerini geliştirme fırsatı buluyor.

Sosyal ve eğitici etkinlikler bu merkezde


Çeşitli projelerle otizmli bireylere destek sunan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Toplumun her kesimine hizmet sunmaya devam ediyoruz. Otizmli bireylerimize yönelik çalışmalarla Türkiye’de öncü belediye olmayı başardık. Otizm Köyümüzün projesi tamamlandı, ilerleyen günlerde açılışını gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Daha önce belediyemizin desteğiyle çekilen otizmli Mert’in öyküsü, Rotary Uluslararası Kısa Film Festivalinde dereceye girdi. Bunun yanı sıra yıl içerisinde çeşitli etkinlikler düzenleyerek, otizmli bireylerimizin sesi olmayı sürdürüyoruz” dedi.

Sunduğu imkanlarla otizme ciddi destekler sunduğu için Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a teşekkür eden Otizme Umut Derneği Başkanı Julide Güzel, “Otizmli bir çocuk annesi olarak buranın açılmasına çok önem veriyorum. Tüm otizmli çocuklar buraya gelebilirler. Burada otizmli çocuklara eğitim planı yapabiliriz. Mezitli Belediye Başkanımız Neşet Tarhan’ın bizlere sunduğu bu imkanlardan tüm otizmli çocuklar ve annelerinin faydalanmasını amaçlıyoruz” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)