2. İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü başvuruları başladı | Güney Gazetesi Mersin

2. İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü başvuruları başladı

2. İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü başvuruları başladı


MAYSA DERYAYEVA

 

Mersin Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla bu yıl 2’ıncısı düzenlenecek İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülünün başvuruları başladı. Başvurular 8 Aralık tarihine kadar devam edecek.

Geçen yıl ilki düzenlenen ve gazeteci, yazar Abidin Yağmur’un birinci olduğu İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü’nün bu yılkı başvuruları başladı. 2. İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü’ne 18 yaş üzerindeki her Türk vatandaşı T.C Kimlik numarası ile 8 Aralık 2023 tarihine kadar katılım sağlayabilecek.

Yarışmaya, 2. İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü’ne Seçici Kurul üyeleri ve birinci derece yakınları katılamayacak. Yarışmada konu serbest olacak ve her katılımcı sadece bir kitap dosyasıyla yarışmaya katılabilecek. Yarışmaya katılacak dosyaların daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış olması gerekecek.

Dosyada yer alan şiirler yerli veya yabancı hiçbir eserle, hiçbir şekilde bariz benzerlikler taşımayacak. Yapılan başvurular Seçici Kurul’a rumuz isimleriyle yollanacak ve rumuz isimleri belirlenirken kitaba verilen isimler kesinlikle kullanılmayacak. Seçici Kurul, 2. İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü’ne katılan dosyalardan hiçbirini ödüle layık bulmazsa, İçel Sanat Kulübü ödül vermeme hakkına sahip olacak.

2. İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödülü’ne katılımlar 8 Aralık 2023 Cuma günü bitimi olan 23.59’da son bulacak. 9 Aralık tarihi itibariyle yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmayacak. Yarışmanın sonuçları ise 5 Ocak 2024 tarihinde belli olacak.

İçel Sanat Kulübü 2. Rehber Aydın Şiir Ödülü Seçici Kurulunda Prof. Dr. Faik Kanatlı, Aydan Yalçın, Nalan Çelik, Erdal Dalgıç ve Baha Sadık Akıner yer alacak.

2. İçel Sanat Kulübü Rehber Aydın Şiir Ödüllerinde birincilik ödülüne sahip olan yazara 7 bin lira ödül ve seçici kurul özel ödül ise 3 bin lira olacak.