Hanım Teyze’ye kol kanat oldular | Güney Gazetesi Mersin

Hanım Teyze’ye kol kanat oldular

Mersin Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği projelerle, kent genelinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara derman olmaya devam ediyor. Yemekten sağlığa, kişisel bakımdan ev temizliğine varıncaya kadar vatandaşların her ihtiyacında yanında olan Büyükşehir Belediyesi, bu kez, Tarsus Kırklarsırtı Mahallesi’nde yalnız yaşayan 74 yaşındaki Hanım Tanrıverdi’nin evine giderek, ihtiyaçlarını karşıladı.

Hanım Teyze’ye kol kanat oldular


Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Evde Temizlik Birimi ekipleri önce Tanrıverdi’nin evini temizledi. Daha sonra Evde Sağlık ve Bakım Ekipleri tarafından sağlık kontrolü gerçekleştirilen Tanrıverdi’ye, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından da yemek getirildi.

 

SEYRAN: “BÜYÜKŞEHİR OLARAK ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

 

Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından hizmet veren Evde Temizlik Birimi ekibinde görevli Derya Seyran, “74 yaşındaki Hanım teyzemizin evine geldik. Kendisi çok zor koşullarda ve yalnız yaşıyor. Komşuları elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışsa da bir yere kadar…” dedi. Tanrıverdi’nin yemeği, temizliği ve sağlık hizmetlerinin hepsinin Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığını ifade eden Seyran, “Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili bütün birimleri olarak, Hanım teyzeye elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

 

 

 

 

ÇELİK: “DÜZENLİ KONTROL EDİLMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ”

 

Hanım Tanrıverdi’nin gerekli bütün sağlık kontrollerinin yapıldığını aktaran Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Evde Sağlık ve Bakım Birimi ekibinden hemşire Zeynep Çelik “Hanım teyzemizin gerekli olan ihtiyaçlarının tamamını karşılamak için buradayız. Şeker ve tansiyon ölçümüyle birlikte genel bir sağlık taraması yaptık” dedi. Tanrıverdi’nin düzenli kontrol edilmesi için sağlık rutini oluşturduklarını belirten Çelik, “Hastamız, kolunda kırık olduğunu beyan etti. Genel bir muayenenin yanı sıra, el muayenesiyle de kontrol sağladık. Doktor muayenesi de oluşturduk. Şu anda sağlık durumu iyi” diye konuştu.

45 sene önce Şanlıurfa’dan Tarsus’a gelerek Kırklarsırtı’na yerleşen 74 yaşındaki Hanım Tanrıverdi ise, “Benim ailemden çok kişi var, ama kimse bana bakmıyor. Önceden yavaş yavaş kendi başıma işlerimi yapabiliyordum. Kolumu da kırdığım için, artık hiçbir şey yapamıyorum. Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederim” dedi. (Haber Merkezi)